Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen hatékony hűtést javasol...

Milyen hatékony hűtést javasoltok?

Figyelt kérdés

A procim (Intel E8400 Core 2 duo 3Ghz) terhelés nélkül (Youtube, netezés, stb) rendszeresen 50 fok körül van. Játékoknál Elérheti a 60 fokot is, még enyhe grafikai beállításoknál is.


Egy ilyen hűtőm van:

[link]


Múltkor pasztáztam újra (nem nyomtam sokat).

Én egy pici panelszobában lakom, ami kb 8 négyzetméter és most is 30 fok van ide bennt. Se légkondi, se ventillátor.


Mit lehet tenni, hogy hatékonyabb legyen a hűtés?


Másoknál ez a hűtő van hogy 35-40 fokon tartja a procid. Ez hogy lehet?



2015. jún. 6. 15:20
1 2
 1/14 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
gephaz?
2015. jún. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
100%

[link]


74 fokig birja a procid, 60 fok amugy se veszes 30 os legterben, ilyen levegoben egy sokal hatekonyab se biztos hogy jelentoseben lejeb tudn'a vinni

2015. jún. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

hazon elol, lent kene venti ami bejutatna friss levegot a gepbe vagyis szivna kintrol

hatul vagy fent pedig kijutatna a meleg levegot vagyis kifujna bentrol,

ha felul van tap az nagyban gatolja a jo legszalitast sajnos persze ha jol kialakitot haz lehet akor is turheto a szelozese

2015. jún. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaidat.


Amúgy ez a házam:

CHIEFTEC BRAVO BH-01B-U3-OP

2015. jún. 6. 15:46
 5/14 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
cpu huton a ventinek ugy kelene lenie hogy vagy felfele vagy hatra fele jutasa a mepeg levegot atol fugg hol van nyilas
2015. jún. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ok, köszi szépen.
2015. jún. 6. 15:52
 7/14 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#4 egesz jonak tunik felsotapos letere rs van hely ventinek ugye elol es hatul


ezeken kivul az olcso ugynevezet fapados alaplapok is okozhatjak ezt vagy kijelezve hogy melegszik chip vagy nem jelzi ki mert olyan reszen melegszik ahol nincs szenzor


illetve instabil roszminosegu tap is okozhat melegedest az ugralo feszultsegeivel


leirhatod a lap es tap tipisat de akar hibasak is lehetnek (akar csak aprobb kezdeti haldoklas)

de igazabol szerviz tudn'a bevizsgalni


de szerintem enyi infobol nagy vesz nem lehet, jo lene tudni 20 fokon menyire mepegszik

2015. jún. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

*v'esz

melegszik*

2015. jún. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

ha a szobad olyan mint egy kemence akkor semmi sem fog hatekonyan huteni, max vizhutes.

elobb a szoba szellozesen gondolkodnek el, hisz meleg levegovel nem sokra mesz akarmilyen hutod legyen.

2015. jún. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Elsősorban neked azért melegszik, mert maga a szobában is 30 fok van. Nálunk 23 fok van nappal a gép játék alatt 50 fokos. Ezzel én azt akartam mondani, hogy nem feltétlenül a hűtés-t kellene fejleszteni, hanem elég lenne reggel 8-9 körül bezárni minden ablakot és lehúzni a redőnyt és este 5-kor meg már kinyithatod, és nem melegszik így fel a lakás. Hidd el ez is számít, hisz nem mind1, hogy 30 fokos levegőt szív be a gép és azzal próbál hűteni vagy ha 25 fokosat szív be.
2015. jún. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!