Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Alaplapon 53-as hiba (Memory...

Alaplapon 53-as hiba (Memory initialization error. No usable memory detected) esetén mi a teendő?

Figyelt kérdés
mind a 4 slotot próbáltam. kuka az alaplap? nem hiszem, hogy mindkét ram stickem elromlott. :/
2015. jún. 7. 22:45
 1/7 anonim ***** válasza:
beleraksz egy 3.-at ami, tuti jó, és ha úgyse megy akkor lehet. Egy bios resetet csinálhatsz, bár kétlem, hogy megoldja.
2015. jún. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy rossz a memória, mert nem azt írja ki, ha értelmeznéd a hibát.

"No usable memory detected"

2015. jún. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Na az a helyzet, hogy akkor írja ezt ki, hogy ha a procihűtő a CPU_FAN1-re van csatlakoztatva. Ha a CPU_FAN2-re dugom, akkor nem írja. viszont az csak 3 pines, nem 4, az nem baj szerintetek?
2015. jún. 8. 10:28
 4/7 anonim ***** válasza:

Mint fentebb írtam "nem támogatott memória".

És ha a CPU_FAN2-re kötöd akkor működik?

A 3 pines a nem szabályzott, vagyis mindig pörög mint az állat, ez nem gond ha nem zavar a zaja.

2015. jún. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Működik, ha a cpu_fan2-re van dugva. Nem zavar, ha maxon megy, mert amúgy is maxra szoktam állítani.
2015. jún. 9. 17:42
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor ott valami más lesz, mert a FAN1, FAN2nek nem volna szabad bezavarnia a memóriát. Inkább alaplap hiba lehet.
2015. jún. 10. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, én is alaplap hibára tippelek. Egy 3 éves Z77-es lapról van szó + i5-3570K proci. Majd ha kijön a Skylake akkor lecserélem őket.
2015. jún. 10. 10:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!