Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » SSD-n az op rendszer trimet...

SSD-n az op rendszer trimet hogy tudom engedélyezni? Van trim, de nem megy. Utána olvastam, és vaszínűleg azét mert fel tettem a chipset, és a sata drivert, ami neki ugye nem kell, akkor azt esetleg tudom törölni?

Figyelt kérdés
segítsetek légyszíves!!!

2015. jún. 9. 11:09
 1/8 anonim ***** válasza:
ÉS azt honnan tudod megállapítani, hogy nem megy a trim?
2015. jún. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hard disc sentinel irja hogy van, le van tiltva
2015. jún. 9. 11:20
 3/8 P.O.C. ***** válasza:

Honnan veszed hogy nem kell driver neki? Pont hogy kell.

Az is baj szokott lenni, ha a SATA vezérlő nem AHCI módban van. Újabb alaplapoknál már alapértelmezett beállítás az AHCI.

2015. jún. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ahcira van allitva.

Driverrol nem tudtam, rz egy kingston ssdnow v300

2015. jún. 9. 11:24
 5/8 P.O.C. ***** válasza:

Indítsd rendszergazda módban a parancssort, majd add ki a következő parancsot:


fsutil behavior set disabledeletenotify 0


Indítsd újra a gépet.


Ez elvileg bekapcsolja a trim -et.

2015. jún. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mar probaltam, es be van kapcsolva csak op rendszernel nem hasznalta hard disc sentinel szerint, bar ujra tettem a lapost, es ki hagytam a hdd meg a chipset driverek telepiteset es tokeletesen mukodik
2015. jún. 9. 12:56
 7/8 anonim ***** válasza:
Kell az is, hogy a SATA driver is támogassa. Ha 3rd party SATA drivered van, akkor próbáld a Microsoftéval, az tutira támogatja.
2015. jún. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mint ahogyan a kérdés is mutatja, nem kell SATA és chipset driver az SSD-hez. Tökéletesen elég a Microsoft SATA drivere, ami alapból a rendszer része.
2015. jún. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!