Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ingadozó teljesítményű áramfel...

Ingadozó teljesítményű áramfelvétel okozhatja laptop halálát/fagyásokat?

Figyelt kérdés

Asus a6km laptopomban már 4x volt alaplap cserélve, de pénteken amikor visszakaptam, már egyből rossz volt. Hivatalos szervíz cserélte garanciálisan. A windows sokszor nem jön be, vagy ha bejön elmegy a kép pár perc múlva. De teljesen elsötétül a monitor, nem úgy mint amikor csak a világítást veszem le róla.

Az akksija 8 óra alatt sem töltött fel, töltés közben a táp áramfelvétele 10 és 80 Watt közt ingadozik nagyon gyorsan. Ez igaz nem normális dolog? Félek hogy megint kisüti az alaplapomat. De akksiról is folyton elmegy a kép. Valószínűleg már az akksi sem bírja ellátni a gépet, mert az is 4 éves. Létezik oylan, hogy nem kielégítő áramellátáskor lefagy a gép, ahelyett hogy egyből kikapcsolna? Ezzel meggátolva a merevlemez károsodását?

Úgy hogy kiveszem az akksit és csak a tápról üzemeltetem nem merem. Egy gyengébb táppal próbáltam, de azzal is fagyott. Mi lehet a baj?


2010. febr. 28. 13:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy lehetséges, nem is értem miért állandóan az alaplapot cserélik a szervízben, ezek alapján táp-ingadozás küldi szét...
2010. febr. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A szervíz egyszersem kérte be a tápot, sőt külön meg is jegyezték hogy semmilyen tartozékot (táp. egér) ne küldjünk be vele.
2010. febr. 28. 13:28
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Lehetőség:


Van egy jó táp (univerzális):


[link]


keress rá az interneten, mielőtt lejár a garancia a cserélt alkatrész(ek)nek. Asus oldalain nem találtam külön 2cikket", hogy a tápnak is ugyanannyi idő(év) a garanciája, mint a gépnek, más oldalakon azt mondják, hogy csak 1/2 év rá a gari.


A régi ( fujitsu-siemens)laptopomban is 3.5 éves az akkumulátor, de még bír 30-40 percet átlagos felhasználáskor. Jövő héten akarom elküldeni szervízbe, hogy pofozzák ki az akksit(Kb 10.000 Ft lesz az aksicsere).


A tápról :


Milyen a jó táp?

A leggyakoribb kérdés talán. Jó táp az, amelyik:

-Megfelelően védi kimeneteit az ott esetlegesen fellépő, a gép alkatrészeit és felhasználóját veszélyeztető mértékű feszültségek ellen.

-Megfelelően védett mind a hálózat, mind a terhelés, mind a belső oldaláról jelentkező események ellen.

-Képes ellátni a számítógép alkatrészeit megfelelő minőségű tápfeszültséggel, mindenféle terhelési viszonyban.

-Képes elegendő tartalékkal elviselni extrém helyzeteket.

-Tartósan, megbízhatóan működik.

-Ergonómiai és környezetvédelmi szempontoknak megfelel.


[link]


Az asus tápok ( sok helyen írják), amelyeket az alapgépekhez adnak, szintén alaptápok, nincs jó pár tipusban megfelelő túláramvédelem, nem sokáig bírják az ingadozó áramellátást. Az alaplap viszont nagyon kényes a megfelelő áramellátásra.......


Azt tanácsolják, hogy az akkumulátort akkor töltsük, amikor a gép ki van kapcsolva, bár itt a vélemény eléggé vegyes, sok vitát kavartak már ezzel a kérdéssel, hiszen

általában akkor dugjuk be a tápot, amikor otthon használjuk a gépet, sok esetben ki is vesszük az akksit ( nehogy "kisüljön, bár ez a régiekre volt csak igaz).



Végül van egy érdekes ASUS A6U "boncolás" leírás....


[link]


remélem, használhatóak az infók :-)

2010. febr. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a részletes leírást, elolvasgatom a cikkeket.
2010. febr. 28. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!