Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tudnátok ajánlani alap process...

Tudnátok ajánlani alap processzor hűtő helyett megbízható alternatívákat, továbbá egy adott hűtőhvel kompatibilis alaplapokat?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy 4 magos AMD procit hűt egy teljesen alap venti. Van egy Thermaltake Frio Silent 12-m


[link]


viszont nem fér rá az alaplapomra (AsRock Extreme 3)


Később tervezek új alaplapot és procit venni, de addig is kéne valami alternatíva a hűtésre, lehetőleg sima csatos foglalatú... Az biztos rámegy XD


Eddig ezt a kettőt néztem:


1.

[link]


2.

[link]


Továbbá aki használta esetleg az említett Thermaltake hűtőt, legyen szíves leírni milyen lapban volt. Néztem egy rakás alaplapot, de mindnek olyan a kialakítása mint az enyém. Ahol a hűtőnek még a foglalata lenne, ott nálam már alkatrészek vannak.



2015. jún. 12. 13:45
 1/6 A kérdező kommentje:

Talán még ez versenyző:


[link]

2015. jún. 12. 13:54
 2/6 hypno ***** válasza:
Ezek teljesen eltérő koncepciókhoz valók.
2015. jún. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Reméltem, hogy rendes kifejtett hozzászólásoat kapok, de ez valahogy sosem jön össze. Kifejtenéd kérlek? Vagy egyáltalán nem volt szándékod segíteni? :)
2015. jún. 12. 14:31
 4/6 hypno ***** válasza:

Az első, - ami nem fér rá az alaplapra, bár nem részletezted hogy miért nem - egy jó sok helyet foglaló cucc, nagy teljesítménnyel.

A két zalman inkább HTPC-hez való. Kisebb teljesítményhez és hőterheléshez, jellemzően olyan házakba, amiknél kevés a hely a processzor fölött.

Az utolsó versenyző kisebb teljesítményhez, de viszonylag tágas házhoz.


Én egyszerűen kicsit felturbóztam a gyári AMD hűtőt, aminek a legnagyobb hibája, hogy magasabb terhelés alatt nagyon hangos, amiről a kis 6-7 cm-es 15mm-es ventilátor tehet, aminek nagyon kell tepernie ahhoz, hogy elegendő levegőt tudjon szállítani.

Ezt a ventit lecseréltem egy 25 mm vastag Arctic F9 PWM-re, ami lényegesen kisebb fordulatszámon lényegesen több levegőt szállít.

Az egész mutatványhoz egy 1000 Ft-os ventilátor és egy 200 Ft-os [link] lángelosztó kellett, meg egy kevés barkácsolás.

2015. jún. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)


Igen, nekem is az egyik legnagyobb bajom a hangjával van. Az első Zalman 23 bBA-t ír, az elég jónak tűnik.


Egyrészt azért vettem a szép nagy hűtőt, mert brutál mód akciós volt, másrészt mert már előbb át szerettem volna állni újabb gépre (kicsit tolódik). Az új gépbe valamelyik FX 8-as szériás processzort tervezem, gondoltam jó lesz neki az a thermaltake venti.


Azt írta, hogy kompatibilis AM2(+), AM3(+) alaplapokkal, külön foglalat is van hozzá. Viszont az én lapomon ott még tranzisztorok vannak, ahol neki már a foglalata lenne.


Mivel még valszeg fél évig nem fogok újítani, így kéne valami köztes megoldás, egy jobb, halkabb hűtő, ami minden átlagos AMD lapra rámegy. Sőt mostanában elég érdekes dolgokat produkál, így mindenképp szeretném lecserélni. Azért próbálok valami használhatót keresni, mert ha mégis szerzek egy jobb procit, ott is rendesen kéne tennie a dolgát.


Szerinted az elősre megéri váltani? Csak jobb, mint az alap, és nem is drága.

2015. jún. 12. 15:27
 6/6 A kérdező kommentje:
Hmm úgy tűnik Én hibáztam. A Thermaltake szerelési útmutatója egy trágya, viszont talátam egy review-t ahol a hűtő a tranzisztorok fölé emelkedik. Ej figyelmetlen lehettem, ha lesz időm ismét teszek egy próbát vele.
2015. jún. 12. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!