Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért fagyhat le a gép?

Miért fagyhat le a gép?

Figyelt kérdés
Letöltöttem a Furmark videó kártya stresszelő programot, mikor elindítottam fekete kép, a kártya hűtése felment 100%-ra a hangjából ítélve, és semmit nem tudtam csinálni. Újraindítottam a gépet, rendesen bekapcsolt, látszólag nem volt gond, majd újra kipróbáltam elindítottam a Furmarkot, hogy kipróbáljam ugyanaz történik-e. Ugyanaz történt, újraindítottam megint. Látszólag semmi baja a gépnek, majd filmet szerettem volna konvertálni, és ahogy elindítom a programot, vékony fekete-fehér csíkos képernyővel találtam szembe magam. Újraindít, megint kipróbál, ugyanaz csak most fekete-sárga képernyő. Ha játékokat indítok el, akkor is sima fekete képernyő és semmit nem lehet csinálni. Most csak netezni tudok a gépemen. Valami ötlet, hogy mi lehet a baj?

2015. jún. 18. 18:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
elfüstölt a kártya? telepítsd újra a driverét, ha nem segít kezdj el aggódni.
2015. jún. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

A gép hőmérsékletei milyenek?

G.

2015. jún. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Nem füstölt el a kártya.

Mármint mikor milyenek a gép hőmérsékletei? Csak alap állapotban tudom megmondani, mivel ugye egyből lefagy a gép és közben nem tudom nézni. Videókártya(Asus R9 280X) hőmérséklete 37 fok, processzor(i5 4670K) 40 fok

2015. jún. 18. 18:31
 4/16 anonim ***** válasza:
Az ASUS-nak eléggé gyenge a hűtése a 2xx-as szérián különösen a 280-as változatokon.
2015. jún. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy hőmérséklet problémák lennének. Egyébként meg egyből lefagyott a gép ahogy elindítottam a Furmarkot, tehát még fel sem tudott melegedni.


Kivettem a videókártyát, így működik a gép, elindul a konvertáló is, meg a GTA 5 is. Úgytűnik gariztatnom kell a videókártyát.

2015. jún. 18. 19:00
 6/16 anonim ***** válasza:
Videokártya drivere nem jó.
2015. jún. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nem jó. Egy pillanatra azt hittem megoldódott, mert nem egyből, hanem kb 2 perc után jött a sötét képernyő.
2015. jún. 18. 19:18
 8/16 anonim ***** válasza:

Táp milyen?

G.

2015. jún. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
EVGA 600B
2015. jún. 19. 19:53
 10/16 anonim ***** válasza:

Hát, mivel a táp jó, a VGA nem hibás, így el kell sajnos kezdeni cserélgetni az alkatrészeket. RAM-mal talán a legegyszerűbb kezdeni, abból könnyű cseredarabot szerezni.

G.

2015. jún. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!