Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az AMD processzorokat mért...

Az AMD processzorokat mért nem a saját árkategóriájában lévő Intel processzorokkal hasonlítják össze?

Figyelt kérdés
Lehet elsőre kicsit furán hangzik a kérdés, de én azt vettem észre hogy a tesztoldalakon és a youtuben is mindig az AMD-t fikázzák mert nem tudja legyőzni a tőle 2x drágább Inteleket. Példa erre az előtt néztem egy videót ahol egy AMD fx-8350-et vetettek össze egy Intel i7 3770k-val, az AMD lemaradt kb 20%al, erre jönnek a kommentek hogy AMD s*cks, stb. Persze volt néhány ember aki felérte ésszel hogy az AMD 60k, az Intel 130k (nem Magyarországi árak, csak átszámítottam). Persze az AMD kétszer annyit fogyaszt, ez szúrja sokak szemét, de ilyenkor valahogy az árat elfelejtik. Szóval az a kérdésem, hogy mi okuk van a fikázásra az embereknek? Nem nagyon akarok elmerülni ebben a témában, de ez már nagyon szurta a szememet. És aki felhozná hogy az Inteleknek van gpu-ja, az vessen egy pillantást az Apu-kra. Itt is ugyan az a helyzet. Itt azt vettem észre hogy egy középkategóriás Apu gpu képes lenyomni egy felső kategóriás i7 gput, de itt már megint jönnek a fogyasztással...
2015. jún. 18. 20:14
 1/5 P.O.C. ***** válasza:
71%
A 2 magos Pentium Gxxxx -ek is sok tesztben megverték a 4 magos FM2 és AM3+ -os AMD -ket. Ráadásul a Pentium G pár ezerrel olcsóbb is volt akkoriban. Ez azért már szíígyen'...
2015. jún. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Most az a kérdés, hogy miért vannak Intel/AMD fanok? Komolyan? Ezer oka lehet, hogy valaki az egyik oldal felé húz.

Amúgy meg azért, mert az AMD csúcsprocesszorát hasonlítják az Intel csúcsprocesszorához.

G.

2015. jún. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#1 +1


olcsobb intel is veri atlagban amd t cpu fronton


szerinted igy napjainkban milyen elonyod lehet belole? APU kon kivul

2015. jún. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én nem az alsó szegmensre gondoltam hanem a felsőre. Az amd-nél nem is nagyon van az alsóban választék. A középsőben van az fx-6300 ami a tőle kicsit drágáb i3 3220-at simán leveri. Felsőben pedig az amd processzorok ha kicsit le is vannak maradva(kicsit jobban), de sokkal jobb az ár/érték arányuk. A kérdésem pedig az volt, hogy mért fikázzák az AMD-t mikor az ő és az Intel felsőkategóriás árait össze sem lehet hasonlítani és sokkal olcsóbban is jó teljesítményt tud felmutatni az AMD. Az Intel gyenge gpu-jairól nem is beszélve.. egy alsó/középkategóriás apu szintjén vannak a legdrágább Intel gpuk is.
2015. jún. 18. 22:04
 5/5 A kérdező kommentje:
Emígy én is az Intel g**** szériából fogok választani ha processzort veszek. Ám a kérdésemben ezeket egszer sem emlegettem. Igazából nekem a celeronokkal és a pentiumokkal semmi bajom, hanem az i3/i5/i7 túl magas áraival, közel sem érnek annyit így hogy piacom van az fx-6300, fx-8350, stb. Amelyikek még mindig jó ajánlatok. Meg persze ha gput is beleszámitjuk ár/teljesítményben az apuk simán nyernek. Fannokról szó sem lehet. Ment a piros pacsi mind a 3ótoknak mert egyikőtök sem a kérdésemre felelt.
2015. jún. 18. 22:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!