Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nektek volt-e már valamilyen...

Nektek volt-e már valamilyen dolgotok számítógép szervizzel?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy valami elromlott, és már ti sem tudtátok megjavítani, és bevittétek a szervízbe. Ha igen sikerrel jártatok? Mennyi ideig volt bent és mennyibe került? Ha nem miért nem? Megtudtad otthon csinálni magadnak?


Legelső géppel még kb 2006-ban volt gond, lefagyogatott majd kihalt a táp. Irány a bolt tápcsere és ott be is kötötték. 11.000 ft volt mindennel együtt 2 napot volt ott a gép


A második gépem rejtélyes újraindulások miatt volt oda 4 napig, megcsinálták, de nem emlékszem már rá, hogy mi volt a baja. 3.000 ft. Másodjára az alaplap pittyegett le valami hibakódot. 3 napig volt oda, 7,500 ft. 3-4 órát dolgoztak vele. Állítólag az alaplapon valami kondenzátor vagy áramkör halt meg, és azt cserélték vagy javították ki.


A harmadik gépemnél a videokártya halt meg, jelenleg is szervízben van.


Ismerős gépe kezdte el azt, hogy belassult kifagyott nem lehetett ki/be kapcsolni, darált, semmi sem válaszolt, mindezt egyik napról a másikra úgy, hogy csak e-mail írás+hírolvasás és office ment rajta 3 éven keresztül, játékot életében nem látott (vírusirtó volt rajta) meg tele volt a HDD holott az összes fájl foglalt vagy 100GB-ot... Próbáltunk mindent avast+spyware terminator, töredezettségmentesítés mindent, de semmit sem ért. Jelenleg a szervízben van.



2015. jún. 18. 20:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Tök jó, hogy megosztottad velünk a sztorijaid, de erre vannak külön fórumok.

Amúgy nem, magam oldom meg a gondjaim, amiből szerencsére kevés van/volt.

G.

2015. jún. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Évek óta mindent magamnak oldok meg, mondjuk nem sok problémám akad. Jóval gyakrabban segítek én másoknak, minthogy másvalakitől kelljen segítséget kérnem. Úgy gondolom, amit én nem tudok megoldani a saját gépemmel kapcsolatban, azt más sem.
2015. jún. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én értem, de olyanra gondolok, hogy kattog pl a merevlemez akkor kicserélik az olvasófejet meg ilyenek. Ilyet nem hinném hogy te megtudsz otthon magadnak csinálni. Vagy egy alaplapot ha kimegy belőle a kondenzátor. Bár tisztelet a kivételnek.
2015. jún. 18. 21:50
 4/6 donfetibo ***** válasza:
74%

Na azért azt megnézném, hogy melyik szerelő cseréli ki a merevlemez olvasó fejét, mert az valami varázsló lenne!

Kérdező te ennyire nem vagy tisztába a hardverrel!Ha winyó kattok vagy nem olvas azt nyugodtan szétszerelheted és vagy dísznek vagy kidobhatod a kukába!☺☻

2015. jún. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#2-es vagyok. Volt már kattogó, halottnak tűnő merevlemezem. Néhány sikertelen próbálkozás, majd pár nap állás után elindult és amíg a fej nem ért hibás felületre, működött. Az adatok jelentős részét lementettem róla, aztán ment garanciába, a végére lett egy új, hibátlan HDD-m. Az esetből tanulva azóta minden fontos dologról van másik meghajtón biztonsági mentésem, a rendszert pedig korábban is mindig mentettem. De nem ijedek meg akkor sem, ha szerelni vagy forrasztani kell. Merevlemezt szedtem már szét itthon, de azt utána már nem akartam használni. A fontos adatokat tartalmazó sérült merevlemezeket pormentes környezteben, képezett szakemberek jó pénzért szervizelik, ez nem akárhol végezhető művelet, senki sem fogja megcsinálni a két szép szemedért a lakás közepén.
2015. jún. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Amelyik szerelő azt mondja, hogy javít fejhibás HDD-t, az vagy hazudik, vagy nagyon sokba fog kerülni. (nem 5 vagy 10 ezer forintba)

G.

2015. jún. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!