Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vajon tényleg képes lesz rá...

Vajon tényleg képes lesz rá az új "szuper" Processzorom- és Memóriám?

Figyelt kérdés

Jelenlegi:


Processzor: Intel(R) Celeron (R) CPU 2.66Hz 2.65 GHz

Memória: 768 (767 használható)


Tervezett új:


Intel Core i5-4460 processzor, VAGY Core i7 4790

Memória: 6-16GB


-


Excelben dolgozok komolyabb szinten. Jelenleg az Excel 5 darab bonyolult kalkulációs felület azonos idejű működtetésére képes. 6-nál már lefagy.


Nekem 10 000 darab ugyanilyen kalkulációs felület egyidejű működtetésére van szükségem.


Ez +2000x -es teljesítmény igényét jelenti.


5 db felület tartalma: 58560 db logikai képlet

10 000 db felület tartalma: 117120000 db logikai képlet


A képletek egy nagyobb része sajnos elég hosszú, van olyan, amelybe majdnem 100 darab további "alképlet" van (ÉS, VAGY).


-


Az informatika nem az erősségem, talán így érthető az aggodalmam.


Bármilyen válasz nagyon fontos lenne.

Köszönöm,

Üdv.



2015. jún. 19. 01:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Én nem értek az Excelhez, de komolyan Excelre van ott szükség, ahol 10 000 táblával kell dolgozni???

Nem egészen értem a kérdést, de itt nem is első sorban a processzor fog limitálni, hanem a memória.

2015. jún. 19. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Tengor ***** válasza:
100%

A CPU és a memória között hatalmas ugrás lesz, valsózínűleg nem fog neki gondot okozni a feladat.

Viszont őrültség ekkora excel táblákkal dolgozni. Egyrészt erre egy Access lényegesen alkalmasabb lenne, mint adatbázis kezelő. A komolyabb adatbázis programokról már nem is beszélve.

Azon kívül ezeknek az excel tábláknak milyen a biztonsági mentésük? Mi van ha véletlenül kitörölsz 1000 sort? Honnan állítod vissza?

2015. jún. 19. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 hypno ***** válasza:
100%

Azt ugye már az előző kérdésednél kitárgyaltuk, hogy videokártyából nem kell valami bika darab és hogy egy erős processzort és sok memóriát keress.


Az konkrétan nem tudom megmondani, hogy ezek a processzoron döccenés nélkül elbírnak-e egyszerre 10 ezer kalkulációs felülettel, de PC vonalon nemigen van más választásod, tekintve hogy ezek a jelenleg kapható legerősebb, értelmes árú processzorok a konzumer vonalon.


Persze építhetsz 8+ magos processzorral is számítógépet, de az nem a te pénztárcádnak való.

2015. jún. 19. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ismételten köszönöm a válaszokat. Én az Access -hez nem értek sajnos, de így elsőre nem igen tudom elképzelni, hogy ott bármilyen számtani dolgot ilyen részletességgel monitorozni tudjak.


A kalkulációs felület alatt szimplán azt értem, hogy egy munkalapon belül van x db olyan hely, ahol rengeteg logikai képlet van, és számításokat végez. Egy munkalapon belül lehet 5 db, de lehet 10 000 db is. (Több munkalapot nem használok)


Az előbb ugye feltettem a kérdést, hogy működhet-e 10 000 db -al.


Az utolsó kérdésem az lenne, hogy működhet-e "csak" 1000 darabbal?


1000 db -al tudnék hatékonyan dolgozni egy kis trükkel, abban bízom, hogy így még reálisabb lesz.


Mit gondoltok?


Üdv.

2015. jún. 19. 17:48
 5/7 Tengor ***** válasza:
89%
Hogy a számítógép erőforrását pazarlod. Egy apró lépéssel vagy csak a kockás füzet után.
2015. jún. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
# 4 Így nem dolgozol hatékonyat, Accesben csináld meg az adatbázist
2015. jún. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ahogy többen is írták, az Excelt nem erre találták ki, ez pazarlás az erőforrásokkal, a memóriával is és a processzorral is.

Ennél többet csak a konkrét feladat ismeretében lehet mondani. Ha sok a bemenő adat, szűrni kell stb. akkor lehet szükség adatbázisra is, ha csak a számítás összetett, akkor már egy Python script is megoldja a problémát a jelenlegi géppel is, végső esetben C++.

És az is fontos szempont lehet, hogy a kimenetnek hogy kell megjelennie.

2015. jún. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!