Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érdemes ssd-t tenni egy nem...

Érdemes ssd-t tenni egy nem játékra való gépbe?

Figyelt kérdés

2015. jún. 19. 11:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes.
2015. jún. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Oda főleg!
2015. jún. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
igen.
2015. jún. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 BM-Striker ***** válasza:
100%

Mindenhova érdemes SSD-t venni, ahol van legalább SATA2 csatlakozás.


Egy HDD nagyon vissza tud fogni a gépet.


Én most használok egxy Dell D630-at 4gb RAM-mal és 2ghz-es Core 2 Duo-val. A processzor és/vagy VGA igyényes feldatokat leszámítva ez a gép gyorsabb, mint az asztali gépem 4gb ram-mal 4ghz-en futó Phenom II x4-el.

2015. jún. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 2xSü ***** válasza:
100%

Informatikus vagyok, ritkán játszom, annál több programot futtatok, köztük nagyobbakat is, mint fejlesztői környezet, Photoshop, virtuális gép, stb…. A bootolási idő nálam kb. a negyedére esett vissza. (Ez inkább saccolt érték, nem mértem le pontosan.) A nagyobb alkalmazásoknál is nagyon érezhető a változás. Egy Photoshop régen volt vagy fél perc, mire elindult, most ez 7 másodperc. Egy Excel elindításához kell 2 másodperc.


Én annyit csináltam, hogy a temp mappát áttettem HDD-re, mást nem nagyon optimalizáltam. (Illetve a nagyobb adatforgalmat is természetesen a második merevlemezre tettem, ott tárolok kvázi mindent. Bár a munkához szükséges fájlok az SSD-n vannak.)


Így egy év után a 250 GB-os SSD-n van összesen 4,6 TB írt adatmennyiség. Ez egy kényes SSD, csak 1000 újraírást bír névleg. De ha extrapolálom az adatokat, akkor ez alapján még 50 évig bírhatná. Valószínű előbb mondom fel én a szolgálatot (most vagyok 38 éves, tehát 88 éves koromra dobná fel az SSD a tappancsát). De tegyük fel, hogy csak 15 évet bír. 15 éve még egy 60 GB-os merevlemez nagynak, ritkának és drágának számított, mint ma kb. egy 5 TB-os. 15 év múlva – de valószínű, jóval előbb – csak a kapacitása miatt annyira elavul majd, hogy előbb lesz lecserélve, mintsem tönkremehetne.


Ha a géped képes befogadni két merevlemezt, valamint tudsz rászánni pénzt, akkor mindenképpen érdemes SSD-t beszerezni.

2015. jún. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!