Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vélemények jó konfig?

Vélemények jó konfig?

Figyelt kérdés

AMD FX-6300 processzor

Gigabyte 970A-DS3P alaplap

Corsair 2x4gb memória

Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX merevlemez

Enermax Thorex ECA3321A-BT(2U3)fekete számítógép ház

Thermaltake Hamburg 530w táp

Sapphire r9 280

Arctic Freezer A30 processzor hűtő

170 ezer ft ez jó vagy tudtok jobbat?


2015. jún. 19. 13:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Hali.

Játékra lesz?

Ha igen, akkor nem ajánlatos ennyit rááldozni egy FX 6300-ra. A lap, hűtő, processzor együtt kb. 58.000 Ft. Inkább gyűjts még 7000 Ft-ot, és vegyél egy i5 5560-at vagy 4440-t, és egy B85-ös lapot hozzá (15k). Ez 65000, de játékra SOKKAL jobb. Intel-re nem sürgős a + hűtő, 8000-ért meg teljesen felesleges, így azt is megspórolod.

2015. jún. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
*i5 4460-at, bocsi.
2015. jún. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem ez így jó.

AMD jobb játékra, nem tudom mit izélnek mindig az intel-el...

2015. jún. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az AMD nem jobb játékra. Ez tény. Az FX 6300-as egy i3-assal van egy szinten, húzva meg egy erősebb i3-assal. Mi a tökömnek adna ki érte 50k felett? Az egész halott foglalatért?

A játékoknak 2 stabil magra van szükségük, és sok szálra, nem egy halom gyenge magra. Ezért nem jó az AMD játékra.

2015. jún. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#1

A "SOKKAL jobb" tulajdonképpen azt jelenti, hogy a minimális fps megnő 5-8% al, a maximális szintén. Ez valós körülmények között 3-5 fps t jelent(a maximális fps nyilván több, de őszintén, nem teljesen mindegy, hogy 95, vagy 105 fps ed van?). Hűtőt is csak akkor kell cserélni, ha tuningolni akarod, és\vagy idegesít a hangja(ez teljességgel reális probléma, ha le van terhelve olyan, mint egy porszívó - de ehhez az is hozzátartozik, hogy az intel stock hűtői is iszonyat hangosak tudnak lenni, ez nem egyedi probléma, csak épp az amd jobban melegszik).

Viszont FX et már én sem vennék, maximum ha meghalna a mostanim.

2015. jún. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem csak a processzorra értettem hogy sokkal jobb lesz, hanem úgy az egészre cakumpakk. Valóban tud kicsit zajos lenni az Intel hűtő is, de kevésbé hangos mint az AMD-é, + bőven elég venni hozzá valamikor egy 2-3 ezer forintos hűtést ami halkabb.

A fogyasztás is kevesebb lesz, a játékok is stabilabban fognak futni, bővíthető alaplapja lesz, és egy i5 valószinűleg sokkal tovább fogja húzni, mint egy FX 6300 szavatosság terén. Ennyit szerintem bőven megér +7000 Ft.

2015. jún. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!