Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az istenért sem tudom átformáz...

Az istenért sem tudom átformázni a pendriveom FAT32-ről NTFS formátumra. Segítség?

Figyelt kérdés
Próbáltam már külső programot is, az eszközkezelőben átállítottam a teljesítmény szerinti optimalizálásra, imádkoztam a jézus krisztushoz is, de NEEEEEEEM sikerült. Windows XP-m van, adott egy 16 gigás pendrive.. Amúgy FAT32-n jól kezeli az adatokat.

2015. jún. 21. 11:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Martik USB Disk Formatter-t próbáld ki.
2015. jún. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Szirty ***** válasza:

Kapcsold be az írási gyorsítótárat az eszközön.

Alapesetben ki van kapcsolva, de NTFS-hez kell.


[link]


De innentől kezdve nem ránthatod ki bármikor az USB csatakozóból, kérned kell az eltávolítását, különben adatvesztés lehet.

2015. jún. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 fersk ***** válasza:

Magyarul:

[link]

2015. jún. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Egyik sem jó..
2015. jún. 21. 12:18
 5/9 fersk ***** válasza:
Másik pent sem tudsz?
2015. jún. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 harminezer oxigén ***** válasza:

Hali, nem szükséges hozzá külső progi, parancssorból (cmd) "egyszerűen" tudod formázni NTFS-re:


feldugod a pendriveot a gépre, megvárod míg a winfos felismeri hogy rá dugtad


Nyitsz egy parancssor ablakot- SATART --> futtatás --> cmd --> nyomsz egy entert.


A megnyíló parancssorba beírod: DISKPART

(ezzel elindítottad a "diskpart" nevű progit a winen belül)

ez után a következőket kell beírni:


LIST DISK --> kilistázza a gépre csatlakoztatott meghajtókat lemez sorszám és méret(MB, GB) alapján. A sorszámozást 0-val fogja kezdeni, fog még mellé kilistázni néhány dolgot, de ezek most nem fontosak.


Megnézed hogy, a pendrive melyik sorszámot kapta lemezméret alapján (ha más kisebb pendrive nincs a gépedre dugva, akkor az utolsó lesz az)


SELECT DISK 1 --> kiválasztod a pendriveot (nem biztos hogy, 1-et kell írnod a select disk után, hanem a lemez sorszámát, feljebb írtam hogy melyik az)


CLEAN --> megtisztítod a lemezt, (mindent töröl róla, a file-ok elérhetetlenek lesznek, a filerendszer beállítások is elvesznek


CREATE PARTITION PRIMARY --> létrehoz egy elsődleges partíciót


LIST PARTITION --> kilistázza a lemez partícióit (egy darabnak kell lennie, amit az előbb létrehoztál)


SELECT PARTITION 1 --> kiválasztod az előbb létrehozott partíciót.


ACTIVE --> aktívvá teszed a partíciót


FORMAT FS=NTFS --> ezzel formázod a meghajtót, mivel cmd-ben formázod el fog tartani egy ideig (16 Gigánál számolhatsz 20-30 percre is) de így nem fog pampogni.


[Ha akarod a el is nevezheted a kötetet a formázáskor (ez a név fog megjelenni amikor rádugod a gépre) ekkor a következőt írd be:FORMAT FS=NTFS LABEL="mydisk" (az idézőjelek köze a nevet írd be amit a lemeznek akarsz adni.]


ASSIGN --> betűjelet rendel a meghajtóhoz (ezután intézőből vagy commanderből is eléred a meghajtót)


EXIT --> kilép a diskpartból


remélem tudtam segíteni

2015. jún. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Megnyitottam, viszont csak két lemezt listázott ki: Egy 298 és egy 19 gigásat, pedig az én pendriveom csak 16 gigás.
2015. jún. 21. 15:06
 8/9 harminezer oxigén ***** válasza:
annak kell lennie, amit a pendrivera írnak az csak a névleges méret, lényegében csak egy közelítés, ha gépedben csak egy winyó van és a pendiveon kívül nem dugtál rá más adathordozót (ssd, pendrive, memória kártya) akr annak kell lennie
2015. jún. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Probald a rufus nevu progival: [link]
2015. jún. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!