Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy kell házilag ventilátort...

Hogy kell házilag ventilátort javítani?

Figyelt kérdés

A gépemben van egy fogalmam sincs milyen proci-venti, ami valahogy hülyén működik. Minden indításnál a gép hibát jelez, hogy Fan error, pedig pörög. Most pedig jó pár hónap után azt vettem észre, hogy valamiért csikorog. Nem láttam rajta semmi hibát és nem merek hozzányúlni se, amíg pontosan nem tudom mit hogy kell csinálni.


Szervíz nincs a környéken, a gépházat pedig nem bírom felemelni, hogy 650 métert cipelve a vonatra felüljek vele és egy órán át Pestig menjek


2015. jún. 22. 09:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Porolni próbáltad már?
2015. jún. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Tengor ***** válasza:
100%
Ha csikorog az már régen rossz. Rendelj neten egy új hűtőt és pasztát és cseréld ki!
2015. jún. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 hypno ***** válasza:
100%

A ventilátor közepén lévő matricát óvatosan leszeded, egy csepp műszerolajat cseppentesz a közepébe, majd matricát visszaragasztod.

(Nem végleges megoldás, mert elvben gondozásmentesek, vagyis ha kenni kell, akkor igazából cserélni is.)


https://www.youtube.com/watch?v=SN7hoaLYYU8

2015. jún. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 hypno ***** válasza:
100%
A fan error üzenettől meg úgy szabadulhatsz meg, ha a BIOS-ban megváltoztatod a riasztási küszöböt. (Már ha van ilyen opciód)
2015. jún. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 HUN_Sector ***** válasza:

Ha pedig semmi sem segít, a vonatjegy árából rendelhetsz egy új proci hűtőt. 1-2000ft-ért már kapni őket, ha nem valami full spéci, extra nagy teljesítményű tuninghűtőről van szó.

Ha a tép ventije nyekereg, akkor pedig jellemzően a táp végét jelzi az el-elakadás.

2015. jún. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 HUN_Sector ***** válasza:
(tép = táp)
2015. jún. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!