Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » HD7850 leváltása integrált...

Osynho kérdése:

HD7850 leváltása integrált grafikával?

Figyelt kérdés

Azon gondolkozom, hogy eladom az egyébként szeretett Sapphire 7850 2gb-omat, mivel kb 1 éve 1 percet se játszottam. Félek, hogy amint eladom, megjön a kedvem, de jól jönne a pénz, jelenleg pedig tök felesleges a diszkrét kártya. 4gb ramom van, ami a mai játékoknak már kevés lehet full hd-ban, de ddr2-t tuti nem veszek ilyen drágán. Komplett gépcsere nem játszik, szóval ugyancsak a vga eladása tűnik logikusnak.


A kérdésem, hogy egy Gigabyte GA-MA785G-UD3H integrált vga-ja (ATI Radeon HD 4200) mennyire felel meg multimédiás feladatokra, böngészésre (flash, ilyesmi)? A PC a házimozi központja is egyben, hdmi-vel van kötve az erősítőre, dvi-n megy a monitor, kiterjesztett asztallal. Ezt bírja egy ilyen vga? Legjobb lesz, ha kipróbálom, csak gondoltam először megkérdezem a hozzáértőket.



2015. jún. 25. 13:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem problémás lenne.


Nagyon régi IGP az a HD4200

2015. jún. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, ettől tartok én is. :/ majd teszek egy próbát.
2015. jún. 25. 14:15
 3/9 anonim ***** válasza:

AMD Sempron X4 3850 AM1 box processzor 12+12 hó gar.

ASRock AM1B-M alaplap 12+24 hó gar.

Elixir 4GB DDR3 1600MHz M2F4GH64CB8HB6N-DI memória 12+24 hó gar.

Összesen: 24 658 Ft


Multimédiára ez is bőven elég lenne.


A HD7850 magában 25-28 ezret ér.

Ha elaldod a mostani procidat alaplapodat és a 4GB DDR2-t(25-t az is érhet),akkor ugyanúgy keresel a dolgon,és lesz egy használható géped is.

Ház és a táp maradhat,meg a HDD is ha SATA-s.

2015. jún. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Naigen, de ez esetben lesz egy jóval gyengébb gépem (most Penom II X4 3,6ghz), és szopok egy csomót az alkatrészek eladásával, az újak megvételével, a gép összerakásával, stb. :/



Ezért nem látom értelmét, ráadásul, ha később szeretnék játszani, vennék egy jobb vga-t, kevés lesz az APU.

2015. jún. 25. 16:58
 5/9 A kérdező kommentje:
Sokszor végigjártam ezt a gépbővítés / leépítés dolgot, de nem tudok hova mozogni, mert a Phenom-ról nehéz hova lépni. Ami valóban jobb lenne, az egy i5, ami egyrészt nevetségesen drága, másrészt nem is kell olyan erős proci. i+-ért se adnék annyit, amennyibe kerül, gyakorlatilag alig gyorsabb, mint a húzott Phenom, max a fogyasztás miatt jó, de az annyira nem érdekel. FX-ek közül is a 8 magos lenne igazán előrelépés, de nem győzött meg. Esetleg egy jobb APU még érdekes lehet.
2015. jún. 25. 17:10
 6/9 anonim ***** válasza:

Akkor cseréld le egy A8-as FM2+ APU-ra.


Azzal még kártya nélkül is játszhatsz.

2015. jún. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát, játszani nem hiszem, hogy fogok, a 7850 is kevés néhol, nem büntetném magam egy integrált grafikás teljesítménnyel. :) Viszont, ha a játék kiesik, akkor az A8-asok, a vga-t és az órajelet nem tekintve ugyanazt tudják processzor erőben, mint az A10-esek? Gondolom az A8-asok vga része is több, mint elég a multimédiás feladatok ellátására.
2015. jún. 25. 17:51
 8/9 anonim ***** válasza:

Bőven,ha nem cél a játék akkor tökéletes az A8.


De esetleg egy belépő VGA használtan a 7850 helyett is megoldás lehet neked.

2015. jún. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Közben látom, hogy A8-ból nincs BE, nem lehet tuningolni. Pedig az nekem fontos szempont. Ha már eladom a vga-t, akkor építenék egy passzív hűtéses, kis fogyasztású pc-t, ami hasonló sebességet tud, mint a mostani. A másik, hogy 30-at se kapok a 7850-ért, 10-ért nem veszek egy semmire való vga-t. :D Kellene egyszerre hdmi és dvi is.
2015. jún. 25. 22:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!