Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Használt gép, megérné megvenni...

Használt gép, megérné megvenni a jelenlegi helyett?

Figyelt kérdés

Ma bementem ismerősömmel a net szolgáltatóhoz, ahol gépeket is árulnak. És a lényeg, hogy volt ott egy HP gép.

Adatai:

_ 2GB DDR2, bővíthető

_ Core 2Duo 2,2Ghz proci (800MHz)

_ 160GB HDD SATA2 gondolom (ez csere, mert van itthon egy 500as WD)

_ Integrált video és hang

Most hirtelen ennyi.


Nem kellene egy erőmű, csak az hogy végre egy duplamagos pc-m lenne, ami egyfokkal talánjobb a jelenleginél. (478as om nál).

Ésmég mielőtt mondanátok rakjál össze 80-100k ból gépet, meg mitomén; arra csak annyit hogy nem sz_rom a pénzt ;)


22k az ára, megérné szerintetek?

Köszönöm!


2015. jún. 26. 06:20
1 2
 11/15 hypno ***** válasza:

Nyilvánvalóan nagy minőségi ugrást jelent a jelenlegi géped lecserélése arra, amit néztél.

Az igazi csapda ezeknél a brand gépeknél az, hogy olyan egyedi műszaki megoldások lehetnek bennük, ami nemhogy a bővítésüket, de még az egyszerű szervizelésüket is rémálommá teszi.


A legjellemzőbb, a nem szabványos méretű táp, (amit csakis ugyanolyanra lehet cserélni) és processzor hűtése, illetve előszeretettel alkalmaznak BTX elrendezést, amitől pl. semmi nem úgy fér el, mint kellene.


Amnit az előttem szóló linkelt, az nagyjából ugyanazt tudná 7 ezerrel olcsóbban. De nyugodtan nézelődhetsz, mert hatalmas a választék leselejtezett céges gépekből.

2015. jún. 26. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Itt válogathatsz:

[link]

Csatlakozom az előttem szólóhoz, én szívtam már meg egyedi megoldásokkal, a tápegység beszerezhetetlen volt (Fujitsu), és a BTX szabványt is kerülöm, ezekre figyelni kell.

2015. jún. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Hátsz őszintén, nemtudom milegyen, 25 estleg nagyonmax 27et szánnék rá. De nemtudok dönteni, a lényeg végülis az lenne hogy egy netezős gép kellene, amin nem laggol a Windows se mondjuk, meg egy kicsit gyors is. Ezért szeretnlk, Inteles, Core 2 Duo-s gépet. Azért HP vagy DELL mert ebben a két eredeti gyári gépekben bizom, a 8 éves HP laptop, amit tavaly vettem, azis még hibátlanul működik, csendes, és nemis lehet rajta tükörtojást készíteni, sem mert nem forrosodik.

Jelenlegi gépem: 478as, Intel Pentium M 740 procival(ami a korához képest egész jol szolgál, és benchmarkon leiskőrözött egy 775 ös single core os CPU-t.) 1,73GHz en megy; 2x512MB DDR2 RAM 533MHzen; 40GB HDD; és a gyenge láncszem az Intel GMA 900 128 MB os VGA ami DirectX 9 es de nem mindegyik dx 9 es game fut el rajta, nemtudom miért.

Ezt szeretném valami jobbra cserélni, ami már duplamagos, és minimum 2GB RAM al, és nagyelőny ha DDR3 mert akkor, következő PC épités/ vásárlásnál egy ideig jók lennének további használatra.

Tehát a lényeg, hogy ngyon szeretnék venni egy gépet, max 30k alatt.

2015. jún. 26. 10:15
 14/15 A kérdező kommentje:

Nézegettem DELL gépeket is de azok nemnagyon jöttek be nekem. Ez a kettő maradt amiknek az ár/érték aránya megfelelpő:

Egyik: [link]


Másik: [link]

2015. jún. 26. 10:37
 15/15 A kérdező kommentje:
Szerintetek?
2015. jún. 26. 10:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!