Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit vegyek a gépembe, hogy...

Mit vegyek a gépembe, hogy nagyobb legyen a teljesítménye? 3D modellező vagyok, textúrázgatok is ilyesmik, néha játékra is használom de gondolom ha munkára jó lesz akkor játszogatni is lehet vele. Tehát processzort vegyek esetleg videokártyát?

Figyelt kérdés

A gépem:

Proci: AMD Phenom 2 X6 1045T 2.7 Ghz RAM: 8 Gb DDR3 Videókártya: Nvidia geforce gtx 650 Ti 2 Gb


Processzorban egy 8 magos AMD fxben gondolkodtam. Videokártyában egy gtx 960-970 környékén, de egyszerre a kettő nem fér bele. Tehát melyik egységgel érnék el nagyobb teljesítménybeli növekedést?



2015. jún. 26. 10:25
 1/6 anonim ***** válasza:

A CUDA magokat nem mindig használná ki (attól függ mivel renderelsz), tehát én azt javaslom a processzort fejleszd.

Ellenben az fx sorozatból kb a 8350-el érnél el némi teljesítmény növekedést és nem annyit, amennyit megérné rááldozni. Inkább tedd félre a pénzt (gyűjts még hozzá) és az alaplappal együtt válts egy 4. generációs i7-re!

2015. jún. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

960 2gb 60 korulret nem lenne rossz


elenben ez is olyan mint a cpu, anyira latvanyos elorelepes nem lene


970 eleg draga, es enek is vanak hatranyai, nem tudni megern'e e a befektetest


alaplapod milyen? mert fx cpu ala 970/990 cgipsetes, jo hutobordaju, es jo tapellstasu (fazis) alaplap kell

2015. jún. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Asrock 970 pro3
2015. jún. 26. 10:59
 4/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

szoval tenleg az lene a legjobb ha gyujtogetnel


cpu ra 60ezer++ vagy inkabb 100ezer koruli oszeg (mar ha ujonan veszed)

alaplapra legalabb 20-30 nem art

vga ra meg 100ezer koruli de kivarva milyen ujak jonnek ki

amd vga nem tudom menyire lene megfelelo szamodra de ha a program kihasznalja az is meggondolando lesz majd

2015. jún. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#3 eleg fapados

talan alaporajelre jo, de en fx6 osoknal nagyobbat nem igazan tenek bele


jobban jarsz ha phenom x6 ot hasznalod inkabb


ha tenleg valamit venni akarsz es igy elemenkent fejleszteni, akkor az s vga legyen es ha nvidia akkor gtx970 a minimum

2015. jún. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Visszakanyarodva: a rendereléskor a program kihasználja a CUDA magokat vagy OpenCL-t? Ha nem, akkor pénzkidobás vga-ra költeni... maximum a játékban profitálnál, de gondolom mivel csak "játszogatsz" nem ez az elsődleges szempont.

Tehát csak akkor vegyél videokártyát ha van is értelme...

én biztos inkább egy k-s alaplapra és i7-4790k-ra gyűjtenék meg egy jó hűtésre. Aztán következő fejlesztésnek jöhetne a ram és csak utána a vga...

2015. jún. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!