Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért rossz az AMD?

Miért rossz az AMD?

Figyelt kérdés
A barátomnak szeretnék összetenni egy gépet,és egy másik ismerősöm mindig azt mondja hogy ,,De ez AMD" meg hogy ,,AMD szar,Intel jobb." De miért?Nekem volt eddig Intel és AMD is.Az AMD-t sokkal jobban szeretem.Meg hogy ,,Az AMD-nek rossz a hűtése,Intelé jobb." Bazzeg én AMD-men is van egy Cooler Master hűtő,nem tudom hogy miért fikázza az AMD-t.Egyébként kicsit elkényeztetett mert neki i7-es procija van,persze azt is kapta,meg az egész gépet kapta.Kérlek írjátok le mi a bajotok az AMD-vel.

2015. jún. 26. 11:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nekem nincs bajom.Mert viszonylag olcsó.A hütésa az tényleg nem a legjobb.
2015. jún. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ez az Intel vs. AMD vita már több mint húsz éve megy, és még mindig nincs vége. Egyszer az egyik jobb, majd a másik kihoz valami újdonságot, akkor az a jobb... Ennek sose lesz vége.
2015. jún. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
De éppen ezért mondom,egy jó hűtő és meg van oldva.De elgondolkodtam azon hogy ha egy Intel 4 magos annyit tud mint egy AMD 6 magos,akkor veszel egy AMD 6 magost mert az még mindig olcsóbb mint egy Intel 6 magos,nem?Ergo:olcsóbban megúszod és ugyanazt fogja tudni nem?
2015. jún. 26. 11:19
 4/15 anonim ***** válasza:

Milyen célra rakod össze?

Játékra valóban az intel jobb. Kevesebb szál, szálanként nagyobb teljesítmény. A játékfejlesztők egyelőre 4-nél több szálat nem használnak ki!


Ellenben vannak feladatok, amik kihasználják a 8 (vagy annál több) szálat is. Ott előnybe kerülhet az amd fx sorozata. Továbbá az apu-k terén is erős (játék szempontjából megint nem releváns igazából) de médiacenternek tökéletes. 3D-s fullhd filmeket minden gond nélkül vinne alacsony fogyasztás mellett, hiszen még dedikált vga sem kell bele.

Tehát a felhasználási területtől függ, hogy melyik az előnyösebb.

2015. jún. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Miért, rossz az AMD?
2015. jún. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Trevor. ***** válasza:
Nekem is volt mindkettő, bár javarészt Inteles gépeim voltak/vannak. Én jobban szeretem az Intelt, de az AMD-vel sincs semmi bajom. Mindkettő tud fűteni, érdemes rájuk tenni egy jó hűtőt.
2015. jún. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

most eppen az amd rossz


hogy mert? mert a penz iranyitja a mai vilagot

es az intel sokkal sokkal nagyobb valalat, igy az amd nem veletlen nem tud vele lepest tartani


napjainkban nem erdemes AM3+ ba fektetni egyaltalan fx4 tol fx9 ig bezarolag egyikbe sem

intel 1150 platformal szemben ahol pentium g tol i3 i5 es i7 be is erdemes fektetni igenytol fuggoen


FM2+ ba az emlitett APU k miatt van csak ertelme ott is ha A8 A10 re van keret

mert multimedias gepnek egy intel igp rendszer is megfelel vga nelkul, nem feltetlen kell A6 A4...

2015. jún. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

A8 A10 egy alacsonykoltsegvetesu "jatekos" gepbe jo tehat, ha jatekos vga nem fer bele arba, vagy eleve csak olyanal jatszol ami ezeken is jol megy maxon is


persze amd nem csak most lett "szegeny" kis vallalat de most epp cpu fronton nics a topon, platform valtasok miatt lehet, meg mert vga frontra es mobil frontra oszpontpsit

arra amibe a nagy penz van

2015. jún. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Elsőre a gépkarabély ugrott be.


Nekem nincs bajom vele, szerkesztésre (cad) használom, ismerős állította össze a gépet amire kell elmegy.


"párkapcsolat, társaság, ház, lakás, ingatlan" ezek a kulcsszavak hogy jönnek ide ? :)

2015. jún. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Trevor. ***** válasza:
100%
#9 Tudod hány párkapcsolat ment tönkre amiatt, mert a férjnek AMD, míg az asszonynak Intle volt? :D
2015. jún. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!