Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az R9 280-nak mekkora az...

Az R9 280-nak mekkora az optimális hőmérséklete?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Pár hete vettem az R9 280-as kártyámat, mikor a tápommal gond volt és kék halálokat kaptam azt mondták melegszik. Nos mióta a rossz tápot cserélték kék halált sem kaptam, de azt tanácsolták vegyek az oldalára is ventit, ne tartsam asztalba vagy vegyem le az oldalát.


Nos én egyik megoldásnak se vagyok híve, mert elég precíz ember vagyok, ezért vettem egy erősebb ventilátort a gép elejébe, valamint a gép hátuljába. Eleve nem melegedett szerintem a gép, végigvittem a GTA V-öt vele egy rezzenés nélkül. Processzoron nem a gyári hűtő van, hanem egy böszme CoolerMaster, tehát a procim max 50 fokos szokott lenni, ami tejesen jó. A videó kártya viszont valóban eléri a 70 fokot komoly játékok közepette, valamint 100%-on meghajtottam Aida64-el, akkor is. Nem tudom ennek a kártyának a 70-80 fok közti érték mennyire vészes?


Egyébként további érdekesség, hogy a VGA ventilátorok (az Aida64 szerint) mikor 70 fokon van akkor is csak 44%-on pörögnek, amit kevésnek tartok. Érthetetlen számomra miért nem megy feljebb. A Catalystba van kézi üzemmód, de bármit állítok ott a ventilátor sebességen semmi nem történik. Még mit tehetek a géppel, vagy teljesen átvertek ezzel a melegedés dologgal és nincs is a gépnek baja? Én nem tapasztaltam, teljesítmény csökkenést, nem érzékelem, hogy túlmelegedne, de nem szeretném, hogy tönkremenjen.


Köszönöm előre a válaszokat!



2015. jún. 28. 22:08
 1/6 Trevor. ***** válasza:
80 fok teljesen
2015. jún. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Trevor. ***** válasza:
2015. jún. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Teljesen oké.


80 fokig semmi ok az aggodalomra.


80 felett se feltétlen,de ott már érdemes megnézni hogy miért.

2015. jún. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! lehet akkor a venti is ezért nem pörög mert felesleges...
2015. jún. 28. 22:48
 5/6 Kránitz Ádám ***** válasza:
Ha eljut 90 fokig, vagy fölötte jár már, akkor kezdj el aggódni.
2015. jún. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

hofok nem veszes

de az elege hogy a ventit nemtudod alitani mert azt kellene hogy tud, hogy mi lehet az oka azt jo lenne tudni...

2015. jún. 29. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!