Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Drasztikus akkumulátor üzemidő...

Drasztikus akkumulátor üzemidő csökkenés?

Figyelt kérdés
Sziasztok, májusban volt egy éves a laptopom, simán kibírt átlagos használat mellett 6 órát az akksi. Az azóta eltelt másfél hónapban ez lecsökkent 4-re! Ugyanannyit használom, mint eddig. Ennyi volt az akksinak, mostmár ilyen drasztikusan fog csökkenni? Tehát október környékén már nem fog csak kb fél órát bírni??? Nem is hallottam még ilyen gyors csökeknésről, azt hittem fokozatos lesz majd. :(

2015. júl. 1. 12:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Az akku ilyen,ha kezd elöregedni,akkor így mutatkozik be.

Ebben hasonlít nagyon a teló akkukra,nekem a régi telóm (galaxy s3) akkuja : 0% felteszem töltőre le se tudok ülni,max 15 mp telt el és kiírta 100%,ill. ha órákig töltöttem is akkor töltőről levétel után 1%-ra ment 3 mp alatt.

Sajna a cellák érzékelik egymást,amint az utolsó cellát rendesen érzékeli a ptm. akkor nem tölti tovább,hisz ha érzékeli akkor maximális töltöttségről van szó.

Ha 1 mp alatt végigjut akkor így jártunk.

Amikor csak pár percet bír akkor add le azonnal,mert teló akkunál púposodik,itt nem látványos,de bármikor kigyulladhat durranós robbanásokkal.

2015. júl. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Erre való a battery calibration a mobil esetében.

Laptopon fogalmam sincs, hogy működik-e. Már persze hogyha az a baj, hogy az akkumulátor nincs rendesen kalibrálva.

2015. júl. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!