Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért használja alacsonyabb...

Miért használja alacsonyabb órajelen a processzort a laptop ha maxon pörög a proci?

Figyelt kérdés
Amd a 10 7300 as processzor van az acer laptopomba ami 1.90 ghz és 3.20 ghz-ig húzza magát. Azt vettem észre ha 10-20 százalékos használaton van a gép folyton 2.0 ghz fölött van nyílván ha semennyire nemhasználom akkor 1.00 ghz de ha 80-100 százalékon fut akkor 1.90 és 2.00 ghz a max amin pörög. Ez miért van? nemúgy logikus ha nagyterhelés éri akkor húzza fel magát? Amúgy még lenne egy olyan problémám hogy szerintem ezek driver hibák de ha a gyári driver telepítőlemezzel felvannak telepítve a driverek akkor a wifi max 1 mega val tud letölteni pedig 90 megás netünk van. Viszont ha frissítem újabbja az amd oldalrol a videókártya drivert megszűnik ez a probléma viszont akkor meg csak hálózatról tudom bekapcsolni a laptopot! Ahogy letöröltem az amd catalyst progit egyből tökéletes és a wifi is jó tehát megoldottam de ez mitől van? Egy acer aspire e15 e5 551 x9 fp laptopom van. Segítséget előre is köszönöm.

2015. júl. 1. 19:05
 1/3 |Orfeusz| ***** válasza:
100%
Egy BIOS frissítést megpróbálhatnál (igazából ezeket már UEFI-nek hívják, lehet, hogy úgy találod meg). Az sok hibát kijavíthat.
2015. júl. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert nincs bedugva a töltő.
2015. júl. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Elso valaszolonak koszonom

Masodik valaszolo: beallitottam hogy teleprol es halozatrol is maxon hasznaljon mindent , teljesitmenycentrikus ra van rakva es vegigvizsgaltam az energiasemakat es teljesen ugyanugy kell menjen mint halozatrol es amugy halozatrol is ilyen. De azert koszonom a valaszod :)

2015. júl. 1. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!