Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Normális ez a hőfok, egy...

IceHunter kérdése:

Normális ez a hőfok, egy processzornál?

Figyelt kérdés

A jelenlegi számítógépben van egy AMD FX-6200 processzor, ami nincs húzva. 2-3 óra GTA 5 közben 60 és 70 fok között szokott mozogni a hőmérséklete.

Van rajta egy Cooler Master processzor hűtő, a pontos nevét és típusát nem tudom. A legmagasabb mérés a 69 fok volt. Normális ez a hőmérséklet?



2015. júl. 1. 19:15
 1/8 anonim ***** válasza:
igen ez még a tűrhető kategóriában van bár az a coolermaster nem sokban lehet jobb a gyári hűtőtől vagy rég volt pasztázva esetleg lehet hogy nem jó a ház szellőzése
2015. júl. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Trevor. ***** válasza:
Nyár van. Nekem is ennyi az i5.
2015. júl. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Meddig mehet el? Amikor már ki kéne kapcsolnom a játékot.
2015. júl. 1. 20:07
 4/8 anonim ***** válasza:

A nyár van nem ok.

Fura módon nekem az i5 2500k alapórajelen 50-60 fok között van (inkább stabil 55-58 fok) egy stabil 2k fhd lol stream után ami 82 réteges (aktív réteg).

Mi a titkom?

Tágas enermax ostrog ház,amibe nem két cm^3 (literbe mondjuk 2 liter) levegő van és forr ,hanem a 3-as r9 290 tri-x ,és a többi mellett laza több mint 50% hely van még.

7 hűtő. 3 fent szívja a bent melegedő felfelé szálló levegőt.1 fent oldalt is ezt tölti be.

Alul oldalt elől fújja be a kinti hidegebbet

~ alulról be ,felülről ki ergo mindig stabil ~ hideg levegő van bent.Magyarul "légcsatorna".

Jó hűtő (mondjuk nekem vizecske).

kábelek hátra mert törik a levegőt picit.


4,2-n így megállok 62 körül.

2015. júl. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

75-80 fok körül vedd vissza az órajelet,mondjuk 0.4ghz-vel,ha akkor is ennyit tesz,akkor takarítsd szerezz be ventiket a szélcsatornához,pasztázz ,vagy szerezz be komolyabb hűtőt.

90 fokon automatikusan kikapcsol a gép.

2015. júl. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Bocs, de nem vagyok pénzes csávó ( mielőtt írnád, hogy Te se, nem arra utalok). Nem az enyém a gép, hanem az ismerősömé, és nem szeretnék bele venni, mert ideiglenesen van nálam. Szóval, nem veszek bele hűtőt, nem veszek új processzor semmi ilyesmi. Az, hogy neked i5 van az más, mert az Inteleknek jó a hűtése, nem mint az FX-eknek.
2015. júl. 1. 20:20
 7/8 A kérdező kommentje:
1# 2# 3# 5# köszönöm a választ.
2015. júl. 1. 20:21
 8/8 Trevor. ***** válasza:

Haveromnak volt Intel Pentium D935 procija gyári hűtővel, alapórajelen felment 130! fokra és csak azután kapcsolt le a gép. De a procinak semmi baja nem lett. Nyilván nem egészséges az ekkora hőfok. FX amúgy is melegedős processzor, viszont valóban nem hülyeség egy kicsit visszavenni az órajelből és feszültségből, mert valóban sokat segít.

(majd holnap ígérem visszaírok skype-on a GTA5-el kapcsolatban, ma kicsit elvoltam foglalva, bocsi).

2015. júl. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!