Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a gond a tápegységgel?

VargaPeter1993 kérdése:

Mi lehet a gond a tápegységgel?

Figyelt kérdés

Nemrég vettem egy pct és egy FSP Hyper 700w os tápom van benne Fx 6300 proci és R9 270x vga ezt a konfigot elméletileg bírnia kéne

Viszont nemrég vissza küldtem a vgat mert azt hittem hibás mert nagyobb játékoknál csíkozódott.. de a szervízbe azt mondták nekik nem volt ilyen hiba és mondták hogy valószinüleg a táp nem ad elég áramott a vga nak .. ez mitől lehet szerintetek? Egy régi tápkábelt használtam eddig most kötöttem rá amit adtak a táphoz ez lehetett gond? Jövőhéten érkezik a vga vissza hozzám és nem akarok koppanni ezért szeretném tudni hogy szerintetek a tápkábel hogy régi volt kb 7 éves és hogy lehetséges e hogy ez lehetett a gond? Csak mert fagyni meg kikapcsolni nem kapcsol a gép egyedűl a vga nem kapott elég áramot

Előre is köszönöm a véleményeket (ha lehet csak kúltúráltan)



2015. júl. 2. 21:28
1 2
 1/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

vga pontos tipusa?

alaplapnpontos tipusa?


a csikozodas es hogy nem kap eleg aramot nem feltetlen fugg ossze, inkabb vga hutes hiba, ehhez kapcsolodoan gephaz szelozes hiba


de lehet gyarilag vram hibas is


alaplap is lehet hibas ami rosszul latja el feszel es aramal


de persze tap is lehet hibas


vga driver legfrissebb amd oldalarol valo nem beta, tisztan telepitve? vagyis regi driver semmi se volt gepen

2015. júl. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

tapkabelrol szolva


serult volt?

lotyogot a tapban vagy a konektorban?

nem volt rajta foldeles?

mert kelet azt hasznalnod ha a taphoz is adtak?


amugy kicsi az esely hogy egy tapkabel tonkre tegye, hacsak nem, nem szabvanyos volt, vagy hibas

2015. júl. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

kitalálom.


Pcx-nél vetted, cseregaris és nem veszik vissza! Nekem is ugyan ez van, már a forgalmazónál is járt, de még mindig semmi, de szerintem nem akarják beismerni a hibát, mert nem hiányzik nekik 50.000 ft minusz ebben a hónapban! Bocsánat 100.000 ft mert az enyém is ott van! :P

2015. júl. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#3 hat az szivacs


na ezert kerulom az amd ajanlasat


amd kel anyi a baj


nvidia meg bajokal is hasznalhato gyakorlati gond nelkul...


persze tudom gyari hibasak ezek

de hogy lehet elismertetni a boltokal? vga foci

ide oda rugdosni :D

2015. júl. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én is arra tippelek hogy pcx.hu, és garanciáztattad. Nagyon kicsi a valószínűsége hogy a tápegység miatt "csíkozódik"...

Tippek:

- Megfelelő videodriver van feltelepítve?

- A kábel tökéletesen bevan helyezve? (Monit-Videókártya kábel)

- Van húzva a kártyán?

- Az alaplapba rendesen beleraktad?

2015. júl. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Compkernél vásároltam és azt mondták letesztelték és náluk nem volt semmilyen hiba és azt mondták valószinüleg az lehet nálam a probléma hogy nem kap elég áramot a kártya..

A kábelt meg azért nem azt tettem ami volt hozzá mert azt hittem hogy mind1 és most nézem hogy a régi kábelem véknyabb meg kicsit lötyögött is benne az lehetséges hogy emiat nem vett fel elég áramot?

A gariztatásról! nekilk mi hasznuk lenne hogy vacakolnak és vevőt veszítenek.. a garanciát a gyártó adja nem a bolt így nekik nincs semmilyen költségük ha garanciáztatnak gyári garanciás cuccokat ezzel csak vevőket veszítenének szerintem

De most a kérdésem lehetséges hogy a kábel nem volt megfelelő és azért nem kapot áramot?

2015. júl. 3. 17:32
 7/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

megjosoljuk vagy mit tegyunk?

ha megjon kiprobalod es meglatod


sajnos nem Isten csinalja se a vga kat se a tapokat, de majd ezen valtoztatnak az emberek

2015. júl. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

gepet csak nem rangatad hasznalat kozben vagyis a lotyoges hasznalat kozben nem kelet hogy allando legyen, hogy ez a gyenge erintkezes okozhatot e gondot, talan de csikozodas nem ennek a jele altalaban


alaplapod nem irtad le


es akor mar pontps gephaz tipusara is rakerdezek

milyen?

nem melegedhetek tul a hardverek?

2015. júl. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Na ácsi !

Ez az oldal azért van hogy kérdezzünk tudtommal.. ha nem akarsz nem kell válaszolni sőt else kell olvasni.....

Megkérdeztem hogy tudjátok e nem azt mondtam hogy muszáj tudnotok szerintem a 2 ő között nagy a külömbség

Nem hiszem hogy túlmelegedne mivel azonnal jönn a hiba meg volt hogy leszedtem az oldal lapokat és úgyis....

A lap egy Asus M5A97 LE R2.0 köszönöm az utolsó válaszolónak a normális válaszát

2015. júl. 3. 18:00
 10/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

en irtam azt is, kerdeskent nem tamadaskent es mint latad utaltam ra hogy tobb minden lehet gyarilag hibas

es mint volt egy valasz ado lathatad hogy mas is jart igy, de felmesz sok forumra ott is talalkozol hasonlo esetekel


hibas a vga a felhasznalonal, gariba kuldi, naluk hibatlan visszakuldik, ezt akar tobszor is megcsinaljak es a garancia intezok jobban kivanak vegul borulva mint a garanciaztato

a gep meg elvileg rendbe van...


ilyenkor jon az pl hogy valakik mas tipusra csereltetik akar rafizetesel, vagy eladjak kis vesztesegel, mert pl ki probaljak vga t es masnal nem jon elo a hiba, szoval a "hibat" el lehet halgatni sunyi modon... de akar koze is teheted eleadaskor, persze vevo es ar csokenest eredmenyez...


amig varod vga d mit is szeretnel?


van lehetoseged pl bemeretned a tapot? vagy bevizsgaltatni?


mert most m'eg vga nelkul hofok figyelesnek nincs sok ertelme


szoftverel nem tudod bemerni tapot


de azaert artani nem artana Aida64 el megnezned a feszultsegeket


meg persze hofokokat is ha mar ott vagy


alapjaraton es terhelten is (feszeket szinten)


ooo de? van most vga d amivel hasznalni tudod amugy? vagy az most csak all ottan magaban?

2015. júl. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!