Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha akadozik egy Blu-ray...

Ha akadozik egy Blu-ray lejátszás közben az lehet a videokártya hibája? És ha igen, melyik az a videokártya, amelyikkel tökéletesen tudnék lejátszani HD filmeket?

Figyelt kérdés
2015. júl. 4. 23:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Először is milyen processzor és videókártya van most?
2015. júl. 5. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
AMD Radeon HD 7560D videokártyám van. Nemrég utánanéztem és elvileg játékteszteknél nem éppen a legjobb eredményt hozta. Gondolom ez igaz a lejátszásra is. Most néztem DVD-t és az sem tökéletes. A proci AMD A8 X4 5600K 3.6GHz FM2. Lejjebb kellett vennem a teljesítményt 3,6GHz-ről 2,8-ra, mert kitapasztaltam, hogy mégrosszabb volt a lejátszás.
2015. júl. 5. 00:51
 3/8 anonim ***** válasza:
52%

A HD7560D nem videokártya,és az 5600K pedig nem processzor.


Ez egy APU,amibe integrálva van az a videovezérlő egy 4 magos Athlon II mellett.


Hardveresen bőségesen elég fullHD BD filmekhez.


Driverek fent vannak?

2015. júl. 5. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igazad lehet, bocsi nem vagyok nagy PC zseni. Minden driver naprakész. Hát figyelj, lejátszani le tudja, csak akad, ugrik, mintha kihagyna egy-két képkockát. Meg olyan, mintha az fps számot is variálná. Kb. 10 másodpercenként váltogat és valamikor tök sima, egyenletes a mozgás, aztán gondol egyet és mintha 25-ről 23-ra vette volna a framerate-et (csak mondtam egy számot, nemtudom érthető-e így). A monitorom 100 Hz-en megy, szóval mindennek egyenletesnek kéne látszódnia. Arra is gondoltam, hogy a deinterlacinget cseszi el.
2015. júl. 5. 01:27
 5/8 anonim ***** válasza:
Milyen médialejátszót használsz?
2015. júl. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
PowerDVD 14. De, mivel hardveres, teljesen mindegy. VLC, MPC HC ugyanolyan. Ma rákérdeztem, elvileg a prociba beépükő videokártya a baj. Mindenképp külön kell lennie.
2015. júl. 6. 01:08
 7/8 A kérdező kommentje:

Tudjad jobban, mint egy informatikus! Azért te is okos lehetsz, hogy engem vádolsz. Mivel szúrtam el szerinted? A rendszer kb. fél éve lett telepítve, mégcsak nemis régi. 4K-t simán lejátssza? Az nagyon vicces, ugyanis nekem van egy 4K kamerám és a felvételeket ugyan meg tudja nyitni, de 10 másodpercig gondolkozik a következő képkockán. Ez hogy a f*@szba user error te szerencsétlen? Nem állítottam el semmit. De mégha el is állítottam volna, ennyire elb*@szni egy átlag felhasználónak szerintem lehetetlen (hacsak nem vírussal, de az meg nincs a gépen). Minden frissítve van. Az élményindex mindenre 7,3-as értékelést ad, kivéve a videokártyára, amir 5-öt.


Najó, kár volt kiírni ezt a kérdést. Nem vagyok tovább kíváncsi a válaszaidra. Majd beszélek egy szervízzel.

2015. júl. 6. 16:00
 8/8 anonim ***** válasza:

Ember,mivel ezek kész tények.


Volt FM2-es APU-m,ahogy AM1-es APU-m és Intel HD Graphics 4600-am is.


Egyiknek se jelentett problémát se a fullHD BD film lejátszása.

Ezek régen támogatott dolgok.


Ha nem működik,akkor az szoftveres probléma lesz.


De rendben,hidd azt hogy dedikált VGA kell egy HD filmhez,de ez a problémádat még nem fogja megoldani.


prohardver.hu fórumán kérdezz.


A ma kapható leggyengébb IGP is képes fullHD 60Hz-re,ez tény,nem pedig magánvélemény.


Hiányzik egy codec,egy driver,valami el van állítva a BIOS-ban,vagy a Catalyst Center-ben.

Ilyesmi lesz a probléma oka,nem pedig a hardveres teljesítmény.


Jót akarok,hogy ne vásárolj feleslegesen.

Egy A4-es APU-val sem lehetne gond.

2015. júl. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!