Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A számítógépemben túlmelegedik...

Donyi1988 kérdése:

A számítógépemben túlmelegedik a processzor mi lehet a hiba oka?

Figyelt kérdés

alaplap asrock,8gb ddr3 1333mhz ram,amd fx 6300,hd 6770 1gb

A hiba most jelentkezik, állandóan 70, vagy akár 80 fokra is felmegy a proci hőmérséklete, de néha az alaplapra is azt írja, hogy 80-100 fokos!sokszor ki be kapcsolgatja a monitort!Ja és minden cucc vadi új, csak 1 hónapos, és 3 12cm-es hűtővel produkálja ezt!mi lehet a gond?


2015. júl. 5. 09:49
 1/10 anonim ***** válasza:

Paszta milyen állapotban van?

A hűtő a helyén van?

Processzor órajele?

G.

2015. júl. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Kb ennyit ér a gyári hűtő.

Plusz gondolom szellőzéstelen házban is van.

Csak magát forralja.

3db házhűtő sokat nem ér,mert ha csak befúj akkor picit szétnyomja de ugyanúgy bemelegszik,ha csak kiszív akkor meg a lassan felfele szállót szívja ki,de amíg 100cm3 levegőt kiszív addig a többszöröse "forr" fel.

Ezért kell teljes "áramlást" kialakítani,alul,előről befele ,felül meg ki .

2015. júl. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Trevor. ***** válasza:
Milyen processzorhűtőd és alaplapod van?
2015. júl. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg nem szellőzik jól.

AMD procinál főleg 120W TDP-vel rendelkező verzióknál fontos a jó alaplapi VRM hűtés.

Nálam 70C-ra kúszik föl az alaplap hőmérséklete a terhelés miatt, míg a CPU 45C körül van Sajnos ha az alaplapon nincs VRM hűtés akkor ez a hőmérséklet nem meglepő...

Ezért is hangsúlyozom mindíhg hogy ne 15-20 000Ft-os alaplapot vegyetek AMD CPU-hoz mert melegszenek. A tápellátás legalább 8+2 fázisú legyen. Legyen VRM hűtés az alaplapon mert elengedhetetlen.

Ilyen esetben a Thermal Throttling is aktiválódik majd ami jócskán a teljesítmény rovására fog menni. mivel az alaplap csak így bírja majd szintentartani a CPU hőmérsékletét. A ház tetején a VRM áramkör fölött is legyen hűtő...

2015. júl. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Gábor_79 ***** válasza:
100%
Tehát úgynevezett "Top Flow" kialakítású processzorhűtő használata javallott. Amin a ventilátor vízszintesen áll. A légáram merőleges az alaplapra. Pl.: [link]
2015. júl. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ez is egy megoldás. Bár én H80i kompakt vízhűtőt használok. Én egy Raijintek Aelous Alpha ventillátorral oldottam meg. Bár 2db-ot vettem, mind a 2 megadta magát sőőt épphogy elfér. így most semmi sem hűti a VRM-et csak a passzív borda. így alakul a hőmérséklet 70C körül. Prime 90 alatt. ami szerinterm még elfogadható.
2015. júl. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Prime95 bocsi
2015. júl. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Gábor_79 ***** válasza:
Én meg intelt használok, mint másik megoldás.
2015. júl. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

kössz a válaszokat! az igazság, hogy egy hyper tx 2 hűtő van rajta, a ház oldalát is levettem már, az órajelen engedélyeztem az energia gazdálkodást, így alapjáratban lemegy 1300mhz-re!a paszta friss rajta, azzal nincs gond!

Így is átlag 52-54 fokos a proci, ha meg csinálok is valamit hát!

2015. júl. 5. 20:38
 10/10 A kérdező kommentje:
980DE3U3S3 asrock tipusú az alaplap amin 8 fázisú rásegítés van!
2015. júl. 5. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!