Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen winyót vegyek? Nem...

Milyen winyót vegyek? Nem kell nagy tárhely max500gb elég. Inkább a gyors adatkezeles lenne a fő szempont. Ssd-m van a rendszernek.

Figyelt kérdés

2015. júl. 5. 13:28
 1/4 anonim válasza:

Ha van az ssd-n kívül más vinyód a gépben és esetleg kettő, akkor csíkozott kötetet létrehozva, tudsz kétszer gyorsabb partíciót létrehozni.

vezérlőpult-számítógép kezelés-lemezkezelés(helyi)

ott látod a hdd-ket és ott tudsz a partíciókkal ügyeskedni.

FONTOS, hogy ha nem vagy pontosan tisztában azzal, hogy mit csinálsz, akkor szakembert hívj, vagy nagyon komolyan olvass utána, mielőtt nekiállsz!

FONTOS, hogy miközben "játszol" a hdd-kkel, az ssd-hez, amin gondolom a rendszer van, ahhoz SEMMIKÉPP ne nyúlj lemezkezelésben!!!

FONTOS, hogy amelyik hdd-vel "játszol", arról minden adatot ments el olyan helyre, ahova nem fogsz nyúlkálni a próbálkozásaid során!


Ha nem értesz hozzá teljesen, akkor NAGYON KOMOLYAN OLVASS UTÁNA! Én csinálgatom, van raid tömböm, csíkozott kötetem, de így, hogy tudom mit csinálok is, óvatlanul figyelmetlenségből én is néha mellényomok és törlöm mindenemet, akkor meg mehet az egész napos munka az adatok visszaállításával!!!

Nem éri meg tapasztalat és tiszta fej nélkül nekiállni! :)

RÉSZEGEN MEG FŐLEG NEM!!! :D

Ez is tapasztalat...

2015. júl. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

2 db ugyanakkora szabad helyből tudsz csíkozott kötetet létrehozni.

Két vinyó dolgozik egy partíción, az adat egyik fele az egyik vinyón íródik, a másik fele a másikra.

Így ha olvasol a partícióról, akkor két vinyó dolgozik rajta, kétszer gyorsabb lesz.


Fontos, hogy ha az egyik vinyó elveszik, elromlik, akkor az összes adat elvész, mivel a másik vinyón lévő adatok, pontosan csak a felét tartalmazzák minden file-odnak...

2015. júl. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Jelenlegi hdd-t cserélném! KB. 3-4 programnak kellene a gyors winYo. ArchiCAD + atlantis+photoshop+cs:go. Főleg ArchiCAD latvanytervbe rendereleshez kellene. Pontos típust tudsz ajánlani? Régi vagy 5eves, hangos lassú stb. Kondicioja sem hibátlan.
2015. júl. 5. 14:33
 4/4 anonim válasza:

Nagyon pénztárca gyanús lenne 500gb ssd-t venni! :)

Gondoltam, hogy ha 2x 250gb helyed lenne két vinyón, akkor a csíkozott kötettel kétszer gyorsabb lehetne a partíciód...


Ha a mostani vinyód mellé vennél egy ugyanakkorát, akkor kétszereződne a helyed is és kétszer gyorsabb lenne az olvasássebesség.


Hozzáteszem, hogy én sem vagyok szakember, csak amiket én is megcsináltam itthon, ahhoz tudok hozzászólni és ahhoz sem úgy mint szakember! ;)

2015. júl. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!