Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy tudnám megmagyarázni a...

Hogy tudnám megmagyarázni a barátomnak hogy a HKC, Akyga, Codegen, stb hulladék tápok nem jók, és hazavághatja az egész pc-t?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy gépvásárlás előtt áll. Amikor elküldte a configját, amiben egy retardált codegen tápegységre akarja rákötni a haswell i5-öt meg a SLI GTX 970-t. Ez normális?
2015. júl. 5. 17:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Te ismered a barátodat, kizárólag te tudod, hogyan tudsz rá hatni.
2015. júl. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Trevor. ***** válasza:
100%

Ha tudnád, hogy én mennyit szenvedtem azzal, hogy rábeszéljem a haveromat arra, hogy a 400W-os Colorshit vagy milyen tápját lecserélje egy 400W-os FSP-re...

Beszéld rá őt erre: [link]

Ez lazán elbír egy húzott i5-t és 2db GTX 970-et.

2015. júl. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy akármit mondok, ő azt mondja hogy ezek a tápok jók, meg hogy tápra nem kell költeni sokat, jó az olcsó is..
2015. júl. 5. 17:21
 4/8 anonim ***** válasza:
94%
Ha nem megy, hagyd neki. Majd megtanulja a saját kárán.
2015. júl. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Trevor. ***** válasza:
100%

Hát ha neki nem gond, hogy tönkremegy 2db GTX 970 és i5, akkor megérdemli.

Mondd el neki, hogy a szar tápok ingadozó feszültséget adnak, ez tönkreteszi többek között a merevlemezt, túlfeszültség, áramingadozás hatására tönkreteszik a gépet a 230V-al és leéghet, felrobbanhat. Apropó (tudom, ez gonosz), neked milyen tápod van?

2015. júl. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ő pénze... :-)

Codegen táppal is évekig elmehet a gép, ideális körülmények esetén.

De ha ingadozó feszültség, áramerősség, vagy épp csúcson járatja a gépet, és hosszan nagy fogyasztású hardvert kell kiszolgálnia,

hamarosan jelentkezhetnek "megmagyarázhatatlannak" tűnő problémák.

Megspórol 10 ezer forintot, de ha gond lesz a 10× -esét bukhatja.

+ hosszú távon még az egyszeri 10 ezer többszöröse is lehet a villany fogyasztáson.


Én hagynám, vegye csak meg, saját bőrén majd megtanulja, ha egy pillanatnyi áram kimaradás után az a kicsi túláram amit jobb tápok kivédenek végig megy a hardvereken, és vehet új alaplapot, videokártyát...

2015. júl. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
FSP HEXA 400W :)
2015. júl. 5. 17:43
 8/8 Trevor. ***** válasza:

Az jó, nekem Chieftec CTG-500, SLI nélkül 1db GTX 970-nek elég lenne az enyém :P

Jobbat nem tudok, mint hogy rábeszéled és mondod, hogy neked is minőségi tápod van. Nekem is a rábeszélés segített.

2015. júl. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!