Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Elsődleges merevlemez beállítása?

Elsődleges merevlemez beállítása?

Figyelt kérdés

Adott 3db merevlemez a gépemben, egy rendszer SSD és két adattárolásra (oprendszer nélküli) használt HDD.


A masina szépen be is bootol SSD-ről, de ettől függetlenül az egyik HDD-t veszi elsődleges merevlemeznek.


A BIOS-ban a boot sorrend megvan, a lapon 0. SATA helybe van dugva, tehát ötletem sincs.


Hogyan kéne beállítani hogy ténylegesen azt is kezelje elsőnek?


2015. júl. 6. 05:59
1 2
 1/11 P.O.C. ***** válasza:
Milyen típusú alaplapod van? Milyen Windowst használsz?
2015. júl. 6. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Supermicro x8sti lap, Windows 7 64bit
2015. júl. 6. 06:24
 3/11 P.O.C. ***** válasza:

Jah, hogy ez szerver alaplap.

A BIOS -ban a BOOT menüben a hard disk drives -nál állítottad be a sorrendet?

2015. júl. 6. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

A biosban a bootolható eszköz csak az SSD, így sorrendet sem kell választani (eredeti felállásban, minden eszköz bootolható, sorrend ok, úgy sem jó).

A merevlemezek sorrendjénél is az az első.

2015. júl. 6. 08:38
 5/11 coopper ***** válasza:

Szia.


Telepitéskor bent volt mindegyik merevlemez ?


Valószinűleg azért mert azon a merevlemezen (amit elsődlegesnek vesz - ez valószinűleg az első HDD, ami az SSD után jön) hozta létre a windows a rendszer számára a rejtett 100 megás - 2 gigás particiót telepitéskor.


Menj bele a lemezkezelőbe és nézd meg, a particiókat a lemezeken, hogyan vannak (Számitőgép jobb egér\Kezelés\Lemezkezelés vagy futtatás/keresés : diskmgmt.msc )


Ha az a 100 megás - 2 gigás partició az első HDD-n van akkor az a gond.


Ha igy van, a gondot legegyszerübben újratelepitéssel lehet megoldani (lehuzott HDD-k mellett).


(Manuálisan is megoldható a dolog, a következő képpen, de ez nem olyan egyszerű és ebből is lehet a végén újratelepités :

- Hiren's boot cd-ről beinditod a gépet és valamelyik particionáló programmal átrakod az aktiv particiót az SSD-re, (elvileg az aktiv partivió jelenleg az első HDD-n kell hogy legyen).

- Aztán átmásold a rejtett 100 Megás - 2 Gigás partición található adatokat az SSD-re (simán a gyökérbe).

Ha kész vagy, beinditod a gépet és újra aktiválod a windows-t)


Sok sikert.

üdv.

2015. júl. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Az SSD-n van az is.

Többször átnéztem, minden a helyén, jó partíció jó helyen, de mégis ez van..

2015. júl. 6. 11:14
 7/11 A kérdező kommentje:

Hogy áttekinthetőbb legyen:

[link]

2015. júl. 6. 11:16
 8/11 coopper ***** válasza:

Szia.


Lehet, hogy én rosszul tudom, de szerintem a lemezek sorszámozása azt adja meg, milyen sorrendben vannak bekötve a lemezek az alaplapra (Régi analógiával élve még az IDE korszakból : Elsődleges Master, Slave, Másodlagos Master, Slave - stb,stb,)


Nálad most az a helyzet, hogy az SSD az az utolsó lemez, holott az elsőnek kellene lennie (szerintem).


Azt próbáltad már, hogy a 2 Terás lemeznek és az SSD-nek megcseréled az adatkábelét az alaplapon (vagy a lemezek között) ?


Sok sikert.

üdv.

2015. júl. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen próbáltam, aminek a vége egy csúnya hiányzó bootmrg lett, miután mindent rendesen visszaraktam, akkor is.
2015. júl. 6. 11:50
 10/11 P.O.C. ***** válasza:

Cseréld fel ahogy coopper kolléga mondja. Boot -olj be Windows telepítőlemezről. Menj a parancssor módba és add ki a következő utasításokat.


bootrec.exe /fixmbr

bootrec.exe /fixboot

2015. júl. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!