Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » HDD bootolási problémára...

Redzone kérdése:

HDD bootolási problémára megoldás?

Figyelt kérdés
Üdv mindenkinek! A gépemben két HDD van mindkettő HDD-n fel van telepítve egy operációs rendszer (Wndows 7,Windows XP) azt szoktam használni amin a win7 van. Tegnap este a gépem kékhalált kapott amikor ezt a merevlemezt használtam ritkán szokott előfordulni. Újraindítottam a gépet de a bootolási képernyőnél egyszerűen lefagyott még párszor újraindítottam de semmi változást nem értem el vele. Kiszedtem a HDD-t a gép szépen bekapcsolt nincs semmi probléma. Visszaraktam a merevlemezt és ugyanúgy befagy a gép. Mi lehet a probléma? Létezik megoldás??

#HDD #bootolás #probléma Számítógép
2015. júl. 6. 15:50
 1/5 hypno ***** válasza:

Nézd meg a BIOS-ban, hogy melyik az elsődleges HDD. Lehet, hogy a kékhalálkor a másik vinyót állította be magának elsődlegesnek.


Elő szokott fordulni az ilyesmi, ha mondjuk a SATA csatlakozóknál az alacsonyabb számozásúra van kötve az a HDD amiről egyébként nem akarsz bootolni

2015. júl. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az a helyzet hogy ha csatlakoztatva van a HDD nem tudok eljutni a boot menübe mert a gép bekapcsolása után szinte azonnal lefagy az egész.
2015. júl. 6. 16:22
 3/5 Gábor_79 ***** válasza:
Ez azt sejteti számomra, hogy azzal a merevlemezzel valami kritikus hiba van. Nincs pendrive-on valami Live oprendszered amivel megnézhetnéd a lemezadatokat? Esetleg SMART adatot?
2015. júl. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 hypno ***** válasza:

A BIOS betöltése minden mást megelőz, csak nyomogasd a del-t vagy F2-őt veszettül


Ha nagyon nem akarja az igazságot, akkor csináld azt, hogy megcseréled a két HDD adatkábelét, így ha az a gond amit írtam, akkor a megfelelő HDD kerül elsődleges pozícióba.

2015. júl. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hypno:megpróbáltam amit írtál de a probléma még mindig fennál. Gábor_79: van ubuntum a pendrive-on de még soha nem használtam
2015. júl. 7. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!