Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit tehetek ha megadta magát...

E1D1E kérdése:

Mit tehetek ha megadta magát a WD My Passport tipusu 2,5" külső merevlemezem és sok fontos adatom volt rajta amiket szeretnék még látni?

Figyelt kérdés

Szóval, egyik napról a másikra a 2TB-os 2,"-os Western Digital My Passport külső merevlemezem nem olvashatóvá vállt. Windows Xp-vel használtam legutóbb és tökéletessen működött(nem ez volt az első alkalom) aztán most, hogy bekapcsoltam és összedugtam nem csinált vele semmit csak tekerte és folyton lefagyasztotta az explorer.exe-ét. Rádugtam egy Windows 7-es gépre, az meg megkérdezte, hogy formázhatja-e. Nem engedtem neki.

És akkor itt jutottam el oda, hogy megnéztem 2 Linux alól is és mind a kettőnél ezt a hibaüzenetet kaptam :


"Error mounting /dev/sdc1 at /media/lubuntu/2048GB WDŽ™ MyPassport 2,5" HDD: Command-line `mount -t "ntfs" -o "uhelper=udisks2,nodev,nosuid,uid=999,gid=999,dmask=0077,fmask=0177" "/dev/sdc1" "/media/lubuntu/2048GB WDŽ™ MyPassport 2,5\" HDD"' exited with non-zero exit status 13: ntfs_attr_pread_i: ntfs_pread failed: Input/output error

Failed to read vcn 0x4: Input/output error

Failed to mount '/dev/sdc1': Input/output error

NTFS is either inconsistent, or there is a hardware fault, or it's a

SoftRAID/FakeRAID hardware. In the first case run chkdsk /f on Windows

then reboot into Windows twice. The usage of the /f parameter is very

important! If the device is a SoftRAID/FakeRAID then first activate

it and mount a different device under the /dev/mapper/ directory, (e.g.

/dev/mapper/nvidia_eahaabcc1). Please see the 'dmraid' documentation

for more details."


Ezek uán milyen lehetőségeim vannak az adatok megmentésére és a merevlemez újboli használhatóvá tételére?

(előre is köszönöm a válaszokat)



2015. júl. 6. 21:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ott a válasz. Futtasd le ezt: chkdsk /f
2015. júl. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

kiróbáltam, kért egy újrainditást és újrainditás után leellenőrizte a merevlemezt, most megint újrindult, de ugyan az a helyzet, nem változott semmi, nem indul és formázni akarná a Win7. ránézek linux alól is hátha ott lett valami változás.

2015. júl. 6. 22:34
 3/9 A kérdező kommentje:

Linux is ugyan azt irja ki úgyhogy ott sincs válltozás. (sajna)

Más lehetőség esetleg? valahol olvastam olyat hasonló HDD hibával kapcsolatban, hogy direktben kell a gépre kötni az usb vezérlője nélkül. nekem az is jó megoldás lenne ha lenne egy szakembe aki szétburitja és megkeresi a hibát és egy cserével kijavija azt, de milyen szakember foglalkozik ilyesmivel, és hol találok Pécsett ilyen embert ha én nem tudom magam megoldani?

2015. júl. 6. 22:47
 4/9 Trevor. ***** válasza:
Ha nagyon fontos, akkor Kürt kft. de arra számíts, hogy többszázezer forintba fog kerülni. Inkább törődj bele és legközelebb mindig készíts biztonsági mentést a pótolhatatlan adatokról.
2015. júl. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

(bevallom azt hittem 10000Ft körül megúsznám a lemezek áthelyezését)

azért nem csináltam bitonsági másolatokat mert nem volt 36000Ft-om még egy ekkora HDD-re, hogy 1,8TB-nyi adatot tükörben tároljak.

2015. júl. 6. 22:58
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt még próbáld meg, hogy kirántod a tokból a lemezt és bekötöd az alaplapra. Ha nem vágod a témát, valamelyik havernak lesz hozzá kábele. És megint ugyanaz, adatok 1 példányban és a végén a pofára esés... na mindegy, most tanultál.
2015. júl. 7. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
HDD recovery vagy vmi hasonló program biztosan van..nekem a belső wincsi adta meg magát hirtelen...szerencsére egy haveromnak volt egy CD-je rajta ezzel a HDD recoveryvel (pontosan nem emlékszem) bebootolt a hibás ezektorokat megjavította..a mai napig hibátlanul megy..ha érdekel a program rendes neve Írj rám..de a googliban is meglehet találni :D ...vam még egy megoldás Windows 7-én leformazod és Recovery Diskkel visszahozzod..mivel amit leformazol azt nem törli le csak atrakja egy másik szektorba de ez már más story...
2015. júl. 7. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Kiszedtem a tokból még tegnap, de sajna nem jutottam előrébb, nem Sata-USB átalakitó elektronikás a cucc mint a másikaknál. Itt konkrétan egybe van épitve a vinyó alaplajával az USB-csatlakozó, van még ez mellett 6 pár tüskés kivzetés szerintem az elektronika felokositásához és még két másik tüske ami a tápellátást biztosithatta a gyárban a beállitási folyamat alatt.

Jövő héten, ha hazamentem, nekiállok kipróbálni a recovery programokat amiket ajánlottatok. (2TB-hoz szerintem kb.: több mint 1 hónapig fog menni a gépemen a visszaállitás ha beindul, egy 4 GB-os pendrive-val kipróbáltam egy programot, azt több mint 5 órán keresztül tekerte amég a folyamat végére ért)

Szóval Köszönöm a segitségeteket, mindenképpen előrébb vagyok mint ahol voltam, Ujra van remény!

2015. júl. 9. 19:30
 9/9 A kérdező kommentje:

Találtam egy bootolható recovery programot ami a többi rendszerrel ellentétben meg tudja nyitni a merevlemezt és látja a fájlokat is most azon vagyok hogy rájöjjek a használatára.

-> MiniTool Power Data Recovery Boot Disk v6.8

nem ingyenes (de torrentről ingyen lejön)


A cél az, hogy lementem a fontos cuccaimat, formázom a HDD-t és beállítomegy másik vinyóm mellé RAID1-nek ha fel tudom éleszteni. (erről az adatok átkerülnek egy új vinyó párra ugyan úgy RAID1-ben)

2015. júl. 13. 10:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!