Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehet baja a videokártyának...

Lehet baja a videokártyának és a processzornak ilyen hőmérsékleten?

Figyelt kérdés

Videokártya 80c fokos terhelés alatt, és egy Sapphire R7 260X 1GB OC-ról van szó.

Processzor 60-61 fokos kb. 70%-os használaton (maxon ritkán megy), az pedig egy I3-3220 @3,3GHz gyári hűtővel.


A videokártya hűtésére figyelek, hogy 80 fok fölé ne menjen, de tegnap 20%-os fan speedet megnövelte magától a rendszer 76%-ra amikor 81 fokos lett a kártya. Ha kell, tudom 100%-on is járatni a kártya ventilátorát, hogy 70-75 fok körül maradjon..


Processzor ventilátorát meg nem tudom hol lehetne állítani..



2015. júl. 8. 14:27
 1/6 anonim ***** válasza:
MSI Afterburnerben be tudod állítani a hőmérséklet-fordulatszám karakterisztikát.
2015. júl. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát a vga az egy kicsit sok.

Én is ajánlom az MSI Afterburnert azzal tudod állítani a ventiket és ha játszol egy 50-60-ra nem árt ha feltolod, igaz lehet hogy egy kicsit hangos lesz.

De szerintem inkább legyen hangosabb mint megfőljön a tojás rajta.

2015. júl. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

MSI Afterburnerben van egy olyan hogy "automatic fan control" . Ha ott beállítom pl. 80%-os terhelésnél azt, hogy a venti 100%-on menjen, az úgy rendben van?


Processzorral mit kezdjek? Renderelés közbe láttam még csak 70 fok környékén.

2015. júl. 8. 17:54
 4/6 A kérdező kommentje:

Még valami, jelenleg úgy állítottam be, hogy;

20°C - 30% fan speed.

2015. júl. 8. 17:57
 5/6 anonim ***** válasza:

20fok sose lesz a VGA


50 fok felett állítsd

2015. júl. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

30°C - 40% fan speed.

50°C - 50% fan speed.

65°C - 75% fan speed.

70°C - 100% fan speed.


Saját szobámban van a gép, szóval max engem zavarna, de itt meg úgyis meg egész nap a ventilátor a meleg miatt..


A "Force fan speed update on each period" mit jelent? Jelenleg nincs bepipálva.

2015. júl. 8. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!