Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy kössem össze a HDD-t és...

Hogy kössem össze a HDD-t és a DVD írót?

Figyelt kérdés
A HDD pata csatlakozású, előtte egy sata HDD-m volt, így nem is volt Pata kábelem, kivettem egy régi számító gépemből egy másik pata kábelt de sehogysem fér össze a HDD-m és az író. Ha a kettő egyszerre van rajt akkor nem ismeri fel a gép a winchestert. 3 írás van a kábelen, System,Master és slave. A System gondolom az megy a lapba. De akárhogy kőtöm össze nem jó. Így nemtudom újrarelepíteni a winchestert. Mit kellene csináljak?
2015. júl. 9. 10:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Gondolom a master a HDD.
2015. júl. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 hypno ***** válasza:

Itt egy sematikus rajz.

[link]


Az IDE eszközöket jumperelni kell. A kábel végére kerül a "Master" a kövepére a "Slave" A winchesteren és az optikai meghajtón is van egy ábra, hogy hova kell rakni a jumpert.

[link]

[link]

2015. júl. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az én alaplapomban csak egy db pata csatlakozó van.
2015. júl. 9. 10:15
 4/10 SimkoL ***** válasza:
Az IDE kábel 80 eres ? mert a régebbi 40 eresessel nem álnak szóba az újabb lapok - egy fél estét szívtam miatta.
2015. júl. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Azt hol látom?
2015. júl. 9. 10:25
 6/10 SimkoL ***** válasza:
Számold meg :) Ha 80 eres akkor kb. 0.5 mm 'csíkozású' a kábel.
2015. júl. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 hypno ***** válasza:

#3 Az végső soron nem nem érdekes. Egy IDE csatornára 2 db eszköz köthető. Középre megy a Slave, a végére a Master.

Ha az egyik végén kék színű csatlakozó van, akkor az megy az alaplapba, illetve a piros csík az 1-es lábhoz tartozik.

2015. júl. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hiába, egyszerre a winchesterem és az íróm nem ismeri fel.
2015. júl. 9. 10:43
 9/10 hypno ***** válasza:
Simán lehet hibás a kábel is.
2015. júl. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Vagy csak a csicska gépen Satás winyóról képes bebootolni..... -.-''
2015. júl. 9. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!