Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Számítógép szakértők, mi a...

Számítógép szakértők, mi a véleményetek a következő konfigurációról?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kaptam egy számítógépet korábban, internetezésre, videónézésre, skype-ra tökéletes és el szeretném adni, mert játékra valami combosabbra lenne szükségem. Mindenre van még legalább 1 év! garancia. Szerintetek mennyi az a reális ár, amit kaphatok érte?

Alaplap: ASROCK C70M1

Processzor: AMD C-70 1.0 GHz dual core

VGA: AMD Mobil RadeOn HD6290

HDD: WD Caviar Blue 160GB 7200rpm

Memória: 2GB DDR3

Táp: Akyga 400W

Monitor: Asus 19" LCD



2015. júl. 10. 15:59
 1/7 A kérdező kommentje:
+ vezetéknélküli egér+billentyűzet
2015. júl. 10. 16:00
 2/7 HUN_Sector ***** válasza:

Ezt nem igazán értem.


Hogy kerül mobil APU egy asztali számítógépbe?

2015. júl. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Konkrétan ez az alaplap: [link]
2015. júl. 10. 17:04
 4/7 HUN_Sector ***** válasza:

Atyaég...


Figyelj. Ha azt mondom, hogy a mobiltelefonok is tudják már közel ezt a teljesítményt, az segít a beárazásban?

Alapesetben egy terméknél, ha van rajta 1 év gari, el tudod adni a bekerülési ár 60%-án.

De a te esetedben más a helyzet. Erre nincs kereslet. Mondom miért:

- eszméletlen gyenge processzor. Már az irodai amd-s 1,6 ghz-es dual proci is lassú, nem hogy ez.

VGA nincs. Csak az apu-ba integrált megjelenítő.

HDD kicsi, max tényleg csak netezésre jó.

Memória kevés.

Táp ajtótámasz kategória.


A monitor az éri a legtöbbet.


Mivel új gépet szándékozol venni, a monitort vegyük ki ebből a pakliból, azt tartsd meg.

A többi értéke egyben talán tízezer-tizenkétezer forint. A táp 0 ft. A memória kb 3000ft. A HDD szintén 3000, az alaplap az integrált procival pedig kb 6000ft.

A gépházat nem ismerjük, így azt nem áraztam.

2015. júl. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Remek, köszi. Mellesleg te 160 GB-ból csak internetezel? :D
2015. júl. 10. 18:13
 6/7 A kérdező kommentje:
További kérdések: Mivel foglalkozol? Mire használod a számítógépet?
2015. júl. 10. 18:21
 7/7 HUN_Sector ***** válasza:

A vásárlók 99%-a adatot is akar tárolni a gépén.

Akár zenét, akár pár filmet. Egy windows 7 is rövid idő alatt 50 gigára hízik.

Nekem 2*120 GB SSD és 1 TB hdd van a gépben. De ez a játékok miatt. A 2 SSD azonban teljesen be van lakva a windowssal, a szükséges programokkal, a családi képekkel, videókkal, a munkámhoz letöltött fájlokkal.

Nem tudom miért érdekes, hogy mivel foglalkozom, de munkavédelmi szakember vagyok (oktatások, ellenőrzések, felülvizsgálatok). Szakvégzettségeim között meg ott figyel az informatika is sok más egyéb között.

2015. júl. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!