Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érdemes SSD-re váltani, ha?

Érdemes SSD-re váltani, ha?

Figyelt kérdés
Tanácsot kérnék: Kinéztem magamnak a Toshiba Satellite CL10-B-100 notebookot. Olcsó, viszont aggaszt a 2 cellaszám (bár ehhez sem értek), valamint az SSD (32GB) használat. Nem sok mindenhez kell a notebook: filmnézés, netezés, és torrentet is használok... Nem tudom, hogy megoldaná-e a problémámat, ha veszek egy külső HDD-t, és azon lenne a torrent kliens és a letöltések? Vagy akkor a külső merevlemez szintén sérülékenyebb, és ezzel nem oldottam meg semmit, bár elsősorban a tanulmányaimhoz összeszedett anyagok elvesztése aggaszt... A másik, amit kinéztem a Toshiba S. Click Mini L9W-B-102, viszont ugyanúgy 32 GB SSD, és nem is tetszik, de az akkumulátor üzemideje nagyobb + rázkódás- és ütésvédelem. Vagy - mint hozzá nem értő - maradjak a HDD-nél és csináljak másolatokat a fájljaimból.

2015. júl. 12. 11:55
 1/3 Lajtai László ***** válasza:
Van egy alternatíva amit ajánlani szoktam. Ha kis notebookot keresel, és megbízhatót. Vegyél egy használt garanciális Lenovo X220 at. i5 procival, és abba egy 60-120 gb M-sata SSD-t a rendszernek. A merevlemezt ami venne van meg, hagy is benne, és arra mehet a torrent.
2015. júl. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
:) Köszönöm a választ!
2015. júl. 12. 12:05
 3/3 anonim ***** válasza:

Ne vegyél ilyen gépet, lassú és rossz minőségű, a tárhely pedig kicsi, nem is volna célszerű mindig külső merevlemezzel használni egy laptopot, mert csak rontja a hordozhatóságát.

Én is azon a véleményen vagyok, mint az első, ha azt akarod, hogy amit vegyél, jó legyen és megérje az árát, akkor egy használt üzleti célu gépet vegyél, azok tartósat és gyorsak

2015. júl. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!