Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptop vásárlás előtt állok....

AirBlade kérdése:

Laptop vásárlás előtt állok. Az egyik amit kinéztzem abban 1 TB 5400 rpm vinyó van win 8.1-el a másikban 256gb ssd win nélkül. Szerintetek melyiket érdemes megvenni?

Figyelt kérdés
SSD-ről olvastam hideget meleget de nem tudom érdemes e inkább azt választani, ha gyakori lenne rajta az írás olvasás. Nem e menne hamar tönkre.
2015. júl. 13. 01:15
 1/10 Trevor. ***** válasza:
SSd-t válaszd, Windows meg letöltöd, mint minden normális ember. 5400rpm-es laptoppal sok a szenvedés, egy normális SSD tovább bírhatja, mint egy HDD
2015. júl. 13. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hamarabb lesz elavult az a laptop, minthogy tönkremenne az SSD-d.


Gondolom nem lesz napi szinten 40-50GB írás rajta, nem?

2015. júl. 13. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az lenne a legjobb, ha megvennéd az SSD-set, aztán Ebayen vennél hoozzá valami olcsó Windows licenszet. Így a jobb notit kapod, meg az eredeti Winért is fizettél.

SSD-re mehet bármi, ha kibírja a garanciális első 1-2 évet, akkor valószínűleg nem lesz vele gond.

2015. júl. 13. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mindenki aki letölti a béta win10-t megkapja a teljes verziót a frissítéskor.


Probléma letudva.

2015. júl. 13. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
ssd-t ajánlani tudom csak. Nekem is 256GB van benne és a windows 8.1 15 másodperc alatt jön be, mindennel együtt. Alvó módból, kb 3 másodperc alatt tér magához
2015. júl. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Trevor. ***** válasza:

Olcsón, eredeti Windows 7, amit tudsz Win10-re frissíteni: [link]

Nem gond az OEM, mivel laptopban úgy sem valószínű, hogy alaplapcserére kerül a sor.

2015. júl. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi az infókat. A kérdésem még annyi lenne, hogy a win telepítésnél SSD-nél is van formázás vagy ott hogy működik? És ha gyakran telepíteném újra, meghibásodhat? vagy ha programokat is rakok rá az mennyire befolyásolja? Írás/olvasás hallottam win 8.1 alatt is mehet annélkül, hogy tudnék róla
2015. júl. 13. 15:50
 8/10 anonim ***** válasza:

Én régebben láttam SSD tesztet.

Nevükre már nem emlékszem, csak hogy 100+Tb írás után adták meg magukat.

Az pedig 102400GB.


Ennyit csak nem írsz/olvasol... :D


Bár, ha retek SSD van benne, akkor kitudja mikor adja meg magát..

2015. júl. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A mai SSD-k egy HyperX-es Kingston valahol olvastam, hogy 300TB-nyi adatot lehet velük írni. Az több mint 300.000 GB!


Annyit csak nem írsz 3-4 év alatt.


Vagy ha nagyon biztonságot akarsz, akkor ott van a Samsung Evo Pro SSD 10 ÉV GARANCIÁVAL! Az 10 évig kitart, legalábbis garis

2015. júl. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Trevor. ***** válasza:
Nekem Samsung 850 PRO 128GB SSD-m van, 10év/150TBW garanciával. Elég valószínűtlen, hogy 10 évig bírni fogja, de már nagyon elegem lett a lassú és szektorhibás merevlemezekből, így váltottam.
2015. júl. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!