Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Alsó tápos házba, hogy érdemes...

Alsó tápos házba, hogy érdemes beszerelni egy Chieftec 400W CTG-400-80P tápegységet?

Figyelt kérdés

Ventilátor felfelé vagy lefelé nézzen?

Lefele néző vetnivel nem tudom érdemes lenne-e berakni, mert ott a porszűrő, valamint a ház alja és a talaj között nem sok hely van.


2015. júl. 13. 15:58
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ha felfelé néz, akkor meg a VGA-al egymásra fújják a levegőt.
2015. júl. 13. 15:59
 2/11 BM-Striker ***** válasza:

Fgyelj oda a kábelek hosszára.


Lefelé nézzen.

2015. júl. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

az nem szamit hogy nem sok hely van, lentrol kelp a porszuron keresztu, szivnia a friss levegot


gephazat ne zard korbe alul enyi az egesz


e sima szilard feluleten legyen, ne szonygen pl

2015. júl. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

a felfelé szereled be, akkor szívják a VGA-val egymás elől a levegőt, rontja a légáramlatot is valószínűleg.

Az a lényege az alsótápos háznak, hogy nem a 60 fokos levegővel kell hűtenie magát, hanem a kinti friss levegővel. Felfelé nézve nem is hiszem, hogy beszerelhető a csavarhelyek miatt.

2015. júl. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm.


A lapra megy egy 24 tűs vezeték, de a lapon még van egy ATX 12v dugasz is amihez 8 tűs kábel kell (ehhez a táphoz nincs ilyen).

ATX 12v nem a VGA táp ellátásáért lenne felelős?

Csak mert a videókártyámhoz 2db 6 pines kábel kell, amihez átalakítót is kaptam (6 pin - 4 pin Molex), így közvetlenül a tápra kötném a VGA-t.

2015. júl. 13. 16:43
 6/11 anonim ***** válasza:

Van a vidikártyának is dugasz, általában 6 vagy 6+2 tűsek. Ez általában van is a tápokon (2x6 vagy 1x6+1x6+2 vagy 2x6+2).

Az alaplapnál van a procinak külön egy 4 vagy 8 tűs tápcsatija ott felül a foglalattól nem messze. Nem teljesen értem a kérdést. Abba kell egy 4 vagy 8 tűs csati.


Egyébként ezek valószínűleg elmennek kevesebb tűs csatlakozókkal is, de azért vannak extra vezetékek, hogy ne melegedjen annyira a kábel a nagyobb teljesítményű konfigoknál.

2015. júl. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hogy érthetőbb legyek:

Ha nincs a procihoz 8 tűs, elvileg menni fog 4 tűssel is rendesen. Ha 8 tűs hely van egy vidikarin, akkor elmehet 6 tűssel is.

2015. júl. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Trevor. ***** válasza:
Nekem CTG-500 van alsótápos házban, oda eleg hosszúk a kábelek.
2015. júl. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Á én már összezavarodtam.


- Gigabyte GA-F2A88XM-DS2

- AMD Athlon 860k 3,7 GHz

- r9 270x 2GB


Táp csatlakozók:

- 3db 4 pin Molex

- 1db 6 pin VGA csatlakozó (amiből kettő kéne a kártyához)

- 1 db CPU csatlakozó: 4 pin


Odáig jutottam el, hogy a 24 tűs kábelt az alaplapra dugtam.


1. Szóval a 4 pines CPU kábelt dugjam a 8 tűs dugaszba? Elég lesz a processzornak? 95W CPU fogyasztás


2. Csak 1db 6 pines VGA kábel van a táphoz, viszont a VGA-hoz adtak 2db 6 pines kábelt amit 4 pines Molexra lehet kötni - A VGA-t dugjam a táp 6 pines kábelére + egy átalakítót a 4 pines Molexra?

2015. júl. 13. 17:34
 10/11 anonim ***** válasza:

Én is egy i5 750-et hajtok 4 tűs tápcsatiról, elvileg elégnek kéne lennie.

A VGA-ba meg akkor egy 6 tűset + egy molex átalakítósat dugj.

2015. júl. 14. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!