Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egyetemen lesz két modellezős...

Egyetemen lesz két modellezős tárgyam. Milyen nagyságrendű laptopot igényelnek ezek a programok? Tematikák a leírásban.

Figyelt kérdés

1-es tárgy: [link]


2-es tárgy: [link]



2015. júl. 13. 18:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
50%

Nos, mivel ahogy az írásodból/linkedből kiszűrtem itt 3D modellezésről van szó. Ide egy i7-es processzor kellene, mert az i7 az kifejezetten 3D-s dolgokra, modellezésre van kitalálva.


[link]


Kb neked 250.000 ft fölött érdemes nézelődni.

2015. júl. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ha csak modellezés akkor azért nem kell i7, de ha le is kell renderelni akkor nem ártana egy izmos proci, ilyen célra nagyon ritka, hogy laptopot használ valaki.
2015. júl. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Koplárovics Béci ***** válasza:

Nem hinném, hogy főiskolai tananyagban olyan szintű ábrákat kellene kezelni, amikhez nagyjából Paks kell. Ez főleg az első tárgy anyagából is kiderül (kétlem, hogy egy csavar megrajzolásához i7-es proci kellene). Egy i3-at mondanék minimumnak, de ha van lehetőség akkor inkább i5 proci legyen benne. És az elsőben leírt feladatokkal még a benne lévő Intel HD is megbírkózik. Kétlem, hogy a 2., kevésbé részletesen leírt tárgy lényegesen bonyolultabb alkatrészekre lenne kihegyezve. Többszáz alkatrészből álló modellhez esetleg kellhez i7.


PS: Balogh Tibor... Ez komoly? A Balogh Tibi? :D

2015. júl. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszi.


Sokat utazok, így sajnos asztali gép nem jöhet szóba.


Főként CPU igényesek ezek a feladatok?


VGA fronton Intel HD Graphics 5500-el (Broadwell) érdemes próbálkozni vagy integráltat semmiképp?

2015. júl. 13. 18:41
 5/17 hypno ***** válasza:

#4

Szerintem abból indulj ki, hogy az oktatás lassabban fejlődik mint az informatika. És hogy azokat a feladatokat amiket te ma kapsz, kb. azokat oldották meg 4-5 évvel ezelőtt is, az akkori eszközökkel, amik jellemzően legalább egy nagyságrenddel lassabbak voltak a maiaknál.

2015. júl. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

A GPU igény elég fontos kérdés nekem.


Ha elegendő egy Intel 5500, akkor sokkal kompaktabb gépeket tudnék venni, és szóba jönnek az ultrabookok is.


Ha szükség van Geforce 840M/940M vagy hasonló szintű GPU-ra, akkor kevésbé hordozható gépet tudnék venni csak.

2015. júl. 14. 18:25
 7/17 anonim ***** válasza:
Procit használják, szinte semelyik nem tudja a gpu-t használni, csak a nagyon elit gpu-k kapnak supportot az ilyen progiknál, amik erre a célra születnek.
2015. júl. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Tehát akkor nyugodtan választom az 5500-as integráltat.


CPU fronton az i5 5200U-t néztem ki.

2015. júl. 14. 18:40
 9/17 anonim ***** válasza:
Az már bőven jó lesz ilyen szintű munkákhoz. Én alapvetően 3D CAD-hez javasolnám, hogy legyen egy dedikált GPU is a gépben, de a mai procikba integrált GPU-k már azért többé kevésbé használhatók, szóval az első válaszoló által említett 250.000+ -os kategóriából nyugodtan levonhatsz egy 100-ast, ha a tanuláshoz kell a gép.
2015. júl. 15. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Kösz!


Integráltak közül az 5500-es a legújabb, és erősebb, kb. egy Geforce 820M/920M szintjét hozza.


Továbbá van még az Iris 6100-as is, de az az Apple kiváltsága, illetve még egy Acer sorozatban láttam. Az Acer még esetleg szóba jöhet. Játék tesztek alapján nagyságrendileg min 20%-al max 40%-al jobb mint az 5500-as. Modellnél mennyire jönne ki ez a különbség?

2015. júl. 15. 08:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!