Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy am2, am3, am3+ foglalat...

Egy am2, am3, am3+ foglalat kompatibilis hűtőre azt írták hogy nem kompatibilis am2+ foglalattal, tudtommal az am2 és am2+ foglalatok fizikailag ugyan olyanok (mármint a hűtő rögzítésére szolgáló része), nem?

Figyelt kérdés
erről a hűtőről lenne szó: [link]

2015. júl. 14. 02:44
 1/5 Hominida ***** válasza:
A gyártó leírása ( [link] azt mutatja, hogy teljesen speciális rögzítése van ennek a hűtőnek, nem a szokásos karmantyús megoldás. Én elhinném nekik, hogy az AM2+ foglalatú alaplapokra nem lesz jó.
2015. júl. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod, de idő közben máshonnan választ kaptam már (" igen, belemegy") csak egy kicsit ügyeskedni kellet...
2015. júl. 16. 04:36
 3/5 Hominida ***** válasza:

:-) Az ügyeskedést nem akartam említeni, mert azzal nagyon el is lehet szúrni a hűtést, de akár még a processzor foglalata is megsérülhet. De igen, lehet ügyeskedni. Az én processzoromon sem olyan hűtő van, amilyet erre szántak, de ez sokkal jobb, és meg lehetett bütykölni.


Arra nagyon ügyelj, hogy az ügyeskedést azzal fejezd be, hogy ha van, akkor a BIOS-ban, egyébként pedig az oprendszer alatt elérhető hőmérsékletet figyeled vagy egy órán át. Közben néha kicsit mozgasd meg a gépedet, illetve pöcköld meg a hűtőt. Ha utána is jó értéken marad, akkor oké lesz.


A BIOS setupjában a processzort valószínűleg még nem vezérli az energiatakarékossági funkció, sem a beépített, sem az oprendszeri. Ezért ha úgy a hőmérséklet a plafon közelében marad, az még talán elfogadható, de inkább nyomd le 2-3 fokkal, segédhűtővel vagy a ház megnyitásával. Szintén megfőzni próbálja a processzort, ha a Windowst csökkentett módban indítod, de lehet, hogy az alaplap hőmérséklete kezd az égbe kúszni. Tesztnek jó.

2015. júl. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A teszt megvolt a proci 20%-os OCvel is 45-50 fok alatt marad viszont a chipset hűtőt meg sem lehet érinteni mert kb azonnal ráég a kezed(gondolom ez azért van mert a régi hűtő keresztülfújta a levegőt az alaplap hűtőbordáin viszont az új elfúja felettük), ezért gondoltam utánajárok mekkora hőmérsékleten megy az alaplap, hát majdnem kiestem a székből...

A hűtőbordára rátettem egy digihőmérőt és kiakadt 90 fokon...

ugyhogy rápakoltam egy +ventillátort a chipset hűtőre és sikerült 70 fok közelébe nyomnom, de nem tudom, az már biztonságos hőmérsékletnek mondható?

2015. júl. 17. 09:15
 5/5 Feketeruhasember ***** válasza:
Igen
2021. jan. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!