Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek erdemes. Most...

Venom84 kérdése:

Szerintetek erdemes. Most gamer gepet venni draga penzert? Vagy. Jobb lenne. Varni.1 evet, mivel jon a platform valtas, es mindent lekellene cserelni, ramokAt, alaplapot, proci stb. Inkabb varjuk meg?

Figyelt kérdés

2015. júl. 16. 10:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha megtehetném akkor én várnék. Most jöttek ki a Broadwell (ha jól tudom) processzorok 1-1 db 5. generációs egy i5-ös és egy i7-es. Különbségük csak annyi a 4xxx-es szériához képest hogy a beépített IGP nagyon erős lett. Aztán jön majd a Skylake, ami 1151-es foglalatra megy, és ezzel együtt jönnek a DDR4-es RAM/alaplap kombók. Igazság szerint már most lehet a DDR4-es RAM-okat venni, de az alaplap nagyon drága hozzá. 1 év alatt az árak persze lejjebb mennek majd.
2015. júl. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én most nem vennék új rendszert, de valószínűleg egy év múlva sem, rá egy évre már érdemesebb lehet. Az árak mindig nagyon magasak közvetlenül technológia váltás után, és általában az első néhány évben nagyon gyorsan is fejlődnek(plusz amíg nem váltanak elegen nem is lesz számottevően magasabb a gépigény, ha csak játékra kell a gép, akkor meg ez az egyetlen szempont).
2015. júl. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
..azért írtam, hogy egy év múlva sem, mert feltételezem, hogy a kérdező am4\fm3 ra szeretne váltani(a tag erre utal), az meg ~másfél év múlva jön.
2015. júl. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Most anyit varni a gep vasarlassal:( amit most meg tudnek epiteni 250 bol az jovore 350 lesz,az ujdonsag ereje miatt
2015. júl. 16. 10:23
 5/9 HUN_Sector ***** válasza:

Csak ami most jó vétel, vagy a technológiai színvonalnak kiválóan megfelel, az jövőre már csak átlagos lesz, 2 év múlva elavult. Az akkori technológiai színvonalnak megfelelő gép meg kb ugyanannyival lesz magasabb árú arányaiban, mint a mai.


Én azt javasolnám, hogy várd meg a késő őszi fekete pénteket és akkor zsákolj be hardverekből. ha nem történik katasztrófa a devizapiacon, akkor ott sokat tudsz majd fogni.

2015. júl. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Trevor. ***** válasza:
Én egy éve vettem gépet, most én sem vennék, a Skylake miatt.
2015. júl. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
olvastam hogy az intel 2db procit fog piacra dobni nyaron, az arat nem irtak,de gondolom mocskos draga lesz, de akkor is vesszik, kesobb meg majd jon a tobbi tipus is zsak szamra
2015. júl. 16. 10:53
 8/9 A kérdező kommentje:
Sok még az ismeretlen tényező az új Intel platformmal kapcsolatban, de az már most biztosra vehető, hogy (ismét) nem lesz éles váltás a jelenleg piacon lévő és az új platformok között. Ez egyaránt igaz a kínálatra, a teljesítményre és a hőtermelésre. Ezt olvastam, magyaul nem lesz akkora nagy kulonbseg, max a penztarcadban. Nekem az jon le hogy nem is nagyon eri meg levaltani a mostani eros Gamer gepeket az uj gen re. Szerintetek?
2015. júl. 16. 11:02
 9/9 HUN_Sector ***** válasza:

Még ma, egy több éves, második generációs i5, vagy egy első generációs i7 is futtat mindent. De mondjuk egy harmadik generációs i3 is régi, mégis megbirkózik a gtx970-ig bezárólag a top kártyákkal.


Szóval nem, nem érdemes megvenni a legújabbat, lecserélni a gépet.

Az intel drága, mert jobban tartja magát az amd-nél mind árban, mind teljesítményben. Ha ma vesel egy negyedik genes i5-öt, akár csak egy 4460-at, az még 3 év múlva is várhatóan jól használható lesz.

2015. júl. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!