Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy laptop / notebook diszkrét...

Egy laptop / notebook diszkrét videókártya helyett intel igp-vel mennyit javulnának a fogyasztás, méret, súly és hűtés tulajdonságok?

Figyelt kérdés

Az világos, hogy javulnának a fent említett tulajdonság mivel 1-el kevesebb alkatrész lenne, azonban a nagyságrendek érdekelnének, hogy be tudjam határolni a dolgot.


Konkrétabban az érdekelne, hogy egy i5-5200U melett egy GeForce 820M/920M vagy 840M/940M szintű kártya mennyire befolyásolná ezeket a tulajdonságokat (szemben egy kártya nélküli rendszerrel,pusztán igp-vel).



2015. júl. 17. 17:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Nos eléggé sokat javítana a dolgon. A fogyasztás szempontjából szerintem az akksi 30-40%-kal többet bírna, méretben változatlan maradna, súlban kb szerintem egy 0,5kg-ot jelent, és hűtés szempontjából pedig rengeteget jelentene.


Ez csak az én véleményem.

2015. júl. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi!


Még várom mások válaszát is, hogy még jobban be tudjam lőni a nagyságrendet.

2015. júl. 17. 17:46
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha nem játszol, akkor felesleges a külön videokártya, ha játszani akarsz, akkor kevesek lesznek hozzá ezek a kártyák.

A legfontosabb kérdés, hogy akarsz-e játszani

2015. júl. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ritkán játszok és akkor is régebbiekkel. Gondolom egy HD 5500-en vagy Iris 6100-on egy CoD4 vagy MW2 nem okozna problémát. Payday2-őt gondolom fHD-ban max-on már nem annyira hozná.
2015. júl. 17. 19:12
 5/5 hypno ***** válasza:

Nézd meg a Prohardveren, meg az Ipon oldalán a laptop teszteket.

Leginkább azokat, amik az üzemidőkre vonatkoznak.

Azután hasonlítsd összes diszkrét kártyával szerelt típusokat az integrált grafikával szereltekkel és választ is kaapsz a kérdésedre.

2015. júl. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!