Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Át lehet alakítani egy USB-ről...

Át lehet alakítani egy USB-ről áramot felvevő eszközt úgy, hogy valamilyen elemről vagy telepről működjön?

Figyelt kérdés

Tehát az USB csatlakozójába be tudok simán vezetni egy + és egy - pólusú vezetéket? (ott négy vonalkát látok, nem tudom, hogy hova kellene csatlakoztatni az áramot?)

Vagy ha így nem működik, akkor ha levágnám az USB csatlakozó végét, akkor milyen vezetékeket találnék, össze tudnám forrasztani egy telepből jövő vezetékkel?



2015. júl. 20. 10:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Veszel elektronikai boltban USB csatlakozót, abba bele tudsz forrasztani két vezetéket. Az USB 5 voltos, de kérdés, hogy mekkora áramot vesz fel a cucc. Meg az is, hogy mennyire toleráns az áramingadozásra, mert az elemek nem lesznek olyan stabilak (merülnek), mint egy számítógéptáp.

Elvileg 4 db. 1,2 voltos AA akkuról már működnie kell az ilyen cuccoknak, de ez is necces lehet bizonyos esetekben, lehet, hogy célszerűbb venni egy külső akksit, vagy ami még jobb, powerbankot.

Milyen eszközről van szó?

G.

2015. júl. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

laptophűtő ventillátora, aminek gagyi a csatlakozója, ezért ha az (egyébként minden eszközzel jól működő) USB-portba dugom, alig-alig vagy összevissza kap áramot és nem szeretném vele a gép USB-portját kockáztatni. Szerintem elég "buta" eszköz ahhoz, hogy áram tekintetében tágabb keretek között tudjon működni.

2015. júl. 20. 10:33
 3/4 anonim ***** válasza:

Ja, ennek mennie kell elemről, de annyira filléres dolog, hogy olcsóbb lenne cserélni, mint szórakozni az elemek/akkuk cserélgetésével és beszerzésével.

G.

2015. júl. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Jah, már vettem egy jobb hűtőt, csak technikailag érdekelne főleg :)
2015. júl. 20. 13:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!