Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » AMD Turbo Core -> jó dolog...

AMD Turbo Core -> jó dolog vagy sem?

Figyelt kérdés

Üdv!


Arra lennék kíváncsi, hogy szerintetek ez az AMD Turbo Core technológia jó dolog-e vagy inkább a hagyományos overclock-ot ajánljátok?


Processzorom: AMD FX-8320E (8mag, 3.2GHz, 95W)


2015. júl. 21. 04:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Persze hogy jó dolog. Egy kattintással tudod feljebb csavarni a kakaót a procidba, ráadásul kockázatmentesen.

Ha Te kezded overlockolni, akkor külön kell állítanod frekvenciát, feszültséget (nem teljesen kockázatmentes), és memória időzítést.

2015. júl. 21. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Kipróbáltam, és tényleg nemsemmmi :D

Proci alapból 28-32 fokon szokott menni, normális terhelés alatt, játéknál 40-45...

Turboval (Cool n Quiet nélkül, tehát 3.2-4GHz, 3.2 alá tilos mennie) így annyi lett a változás, hogy alap terhelés 32-35 fok, játéknál 43-48 (48 fok fölé még nem ment eddig, pedig eléggé leterheltem :D )

és valamiért, nem tudom hogy van összefüggésben, de extern HDD-ről az átviteli sebesség megnőtt...

140MB/s helyett 158-165MB/s. <-- ez hogy van összefüggésben a procival? (nekem a RAM-om eddig is stabilan overclockolva volt 2133MHz-re, és az FSB is ugyanúgy 2600MHz)

2015. júl. 21. 08:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!