Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tudom kiszámítani a...

Hogyan tudom kiszámítani a Bottleneck-et? Melyik CPU-hoz melyik GPU illik?

Figyelt kérdés

Problémám akadt gépösszerakással. A probléma pedig a következő: rengeteg variálási lehetőségem van a kettő között (akár ezerféle) és igazából nem hiszem, hogy van erőm és időm mindegyiket megkérdezni. Egyszerűbbnek tartom, ha úgy kérdezem meg: hogy lehet megállapítani, hogy egy processzorhoz milyen videokártya illik vagy fordítva? Leginkább azért kérdezem, mert tudom, hogy az előre összerakott gépeknél hatalmas aránytalanság van és pénzkidobásnak tartom, ha mondjuk egy nagyon erős processzorhoz egy közepes videokártyát adnak. Szeretném megtudni, hogy milyen adatokat kell összehasonlítanom ahhoz, hogy tudjam, hogy bizonyos hardverhez mi illik.


Vagy ezt nem lehet így megmondani és csak tesztek alapján lehet megítélni?



2015. júl. 21. 20:13
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez a bottleneck dolog nagyon túl van reagálva, csak akkor számottevő ha két hardver teljesítményileg már radikálisan eltér. Plusz a bottleneck-től egyik hardvernek sem lesz baja, csak az egyik hardver nem képes 100%ot nyújtani a másik alkatrész gyengesége miatt. Szerintem írj egy árat, és írunk neked egy konfigot.
2015. júl. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Koplárovics Béci ***** válasza:

Megpróbálod egy tetszőleges skálán (10-es, 20-as, 100-as, akármilyen) elhelyezni az alkatrészeket. Külön skálán a procikat, külön a videokártyákat. És megpróbálsz kb a két skála azonos szintjén lévő alkatrészeket venni. Pl 10-es skálán 7-es procit 7-es videokártyával.


De nincs olyan, hogy egyértelműen meg tudd határozni, hogy éppen melyik lesz a szűk keresztmetszet. Némelyik játék inkább procit használ az átlagnál jobban, mások meg videokártyát. Meg aztán teljesítmény-csökkenésed nem lesz a bottlenecktől, csak kevesebb sörre futja.

2015. júl. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!