Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért indul újra a számítógép?

Miért indul újra a számítógép?

Figyelt kérdés

Pár napja ha nekiállok játszani, mindenféle előjel nélkül újraindul a gép. Ebben a dög melegben arra gyanakodtam, hogy túlhevül valamelyik alkatrész és ezért dobja le az ékszíjat, de ezt már elvetettem. Vettem bele még 2db ventit így már összesen 5 van. Csináltam Hardware Monitoring-ot az MSI Afterburner progival és sem a CPU sem pedig a VGA nem melegszik fel annyira, hogy újra kéne induljon. A CPU egyik magja sem éri el az 50°C-ot és a VGA is éppen hogy eléri a 60-at, pedig volt már 80 is anno, de akkor sem csinált ilyet.

Config:


CPU: Intel® Core™ i5-4690k

RAM: Kingston HyperX Red 8GB 1600mhz

VGA: GIGABYTE GF GTX760 OC 4GB 256bit DDR5

Alaplap: Gigabyte B85M-D3H 1150

Táp: Chieftec Smart GPS-600A8 600W


Gyanakodtam a tápra is, de eddig kevesebb ventilátorral sem csinált ilyet, (ha esetleg túl nagy lenne a feszkó) ezért azt is elvetettem. Vagy a tápegység melegedne túl?

A válaszokat előre is köszönöm! :)


2015. júl. 25. 13:39
 1/3 anonim ***** válasza:
nézd meg a windows eseménynaplóba, hogy ír-e valamit. Lehet egy hibás driver. Esetleg csapass bios frissítést.
2015. júl. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Megnéztem az eseménynaplót. Kernel-Power a hiba neve és azt írja (A rendszer úgy indult újra, hogy előtte nem állt le megfelelően. Ez a hiba azért fordulhatott elő, mert a rendszer nem válaszolt, összeomlott vagy váratlanul megszűnt az energiaellátása.) Amúgy most jövök több mint 1 órás Witcher 3-ból és ott nem jelentkezett ez a hiba. Shadow of Mordor-nál van úgy, hogy belépek a játékba, megyek pár lépést és azonnal újraindul a gép... érdekes...
2015. júl. 25. 14:34
 3/3 anonim ***** válasza:
nem lehetetlen akkor a táp.
2015. júl. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!