Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen alaplapot, ramot...

Milyen alaplapot, ramot ajánlotok a amd x8 8320-as processzorához?

Figyelt kérdés

Szeretnék új gépet venni, még sosem volt amd procim most intel q9550 van a gépben. Kerestem olyan alaplapot, ami a ddr2-es ramokat is támogatja, nem csak a ddr3-at de csak 2db-ot találtam amik nagyon alapok.

Szóval a processzort már kiválasztottam AM3+-os.

Most van egy r7 260x videókártyám, ami PCI express 16x2-es foglalatú, de szeretnék egy olyan videókártyát, amiben a 16x3.0-ás foglalatból is van 2, hogyha venni akarnék új videókártyát majd egyszer.

Láttam a procinál, hogy 2133 mhz-s ramot is támogat.

Viszont az érdekelne, hogy a 2133 mhz-hez húzni kell-e valamit, vagy pedig alapból belerakom a ramot és már jó is minden?

Úgy számolom egy 600w-os táp elég lesz ehhez.

Ramból meg valami corsair vengeance-t akarok.

Pénzhez mérten 8,vagy 18 gigányit.

Mivel prociból eredetileg dupla ilyen drágával számoltam, ezért szerintem 16 lesz, a kérdés csak az, hogy milyen színűt vegyek?

Van-e a szín között valami különbség?

Ja meg ssd-t akarok egy Samsung 850 Pro 128, vagy 256 gigásat, illetve egy Kingston hyperx 3k-t, amire elvileg 10 év garancia van csak valamivel gyengébb, mint a 850pro.

Alaplapnál meg az asrock extreme 4 és 3 közt vaciláltam régebben, most nem rémlik az intel, vagy amd foglalatú.

Az ssd.hez visszatérve végül is a 256 illetve 240 gigás samsung meg kingston között 5k forint a különbség de a samsung javára 40%-al nagyobb a teljesítmény.

Ja amúgy sehol sem találtam a 8320-as 2133 mhz-t el tud pörgetni egyáltalán?



2015. júl. 25. 18:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

"Szeretnék új gépet venni, még sosem volt amd procim"


Ha elfogadsz egy tanácsot, most se legyen. AMD-re ezelőtt 5-6 évvel érte meg igazán váltani, amikor kijöttek a Phenom II-k. Most inkább kerülendő, és javarészt kerülik is. A hibrid alaplapok meg sosem működnek igazán jól.

2015. júl. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Hát nekem annyira nem számít az fps húzni sem akarom a gépet, szóval nem látom akadályát az amd-nek.

Főleg, hogy egy intel DUPLA annyiba kerül, hiába fogyaszt többet az amd, meg hiába melegszik jobban, mint az intel.

Nekem minecraftra, battlefieldre, meg hasonlókra kellene, de a videókártyám úgy sem bírná a procival a versenyt, ha egy fullos i7-es procim lenne, innentől kezdve meg teljesen mindegy. Azért gondoltam az amd procira mert ár érték arányban sokkal jobb. Lehet, hogy egy intel 30-40%-al jobb, mint ez de az már a 80+ os kategória, ennyi pénze meg a jó istennek sincs.

2015. júl. 25. 18:26
 3/15 anonim ***** válasza:
44%

Az Intel nem csak i7-et gyárt, az az FX8320 pedig egy hozzá illő minimum 6+2 fázisú alaplappal és egy olyan hűtővel, amivel nem fő el nyáron, már nem is annyira olcsó.


Egy számítógép nem csak processzorból áll. Amennyivel olcsóbb a 8320 egy i5 4460-tól, azt pont ráköltöd a drágább alaplapra és az instant cserés hűtőre. És akkor ugyanott vagy pénzben, csak rosszabb terméket kaptál érte.


Az AMD pedig a tuningolhatóságot tudja felmutatni a rosszabb tulajdonságaiért cserébe. Ha még az sem kell, akkor pláne meg van lőve.

2015. júl. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Mellesleg egy R7 260X mellé egy i3 is bőven több, mint elég, ráadásul Intel mellé még egy minőségi 400W-os táp is tökéletesen megfelel (megint spóroltál pár ezret).
2015. júl. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Trevor. ***** válasza:
Nálad komoly bajok vannak, ember. Az AMD FX 2012-ben jelent meg, az akkori Intel Ivy Bridge ellenfeleként, de már akkor is erősebb volt az Intel 1 magon, most a Haswell-el meg főleg. Ha nem akarod húzni, akkor meg főleg nem érdemes AMD-t venned. Számoljunk utána: fx 38k, lap 23k, hűtő 10k, összesen 71k. i5-4460 52k, b85 lap 15k, gyári hűtő elég, összesen 67k és erősebb. Most 2db SSD-t akarsz? Mert annak semmi értelme, 1db 120gb-s elég a Windowsnak frissítésekkel együtt meg a kedvenc játékod is ráfér, többi mehet 1tb-s vinyóra.
2015. júl. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

1 db ssd-t akarok venni

most q9550-es procim van, ami majdnem annyit tud, mint egy gyengébb i5-ös

2015. júl. 25. 20:25
 7/15 anonim ***** válasza:

már csak kíváncsiságból,ha annyira jó az a proci,akkor miért akarod lecserélni?

amúgy én az asrock 990fx extreme3 alaplapot ajánlom.

nekem is ez van,és kimondottan meg vagyok vele elégedve.

2015. júl. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Úgy érted, majdnem annyit tud, mint egy 5 évvel ezelőtti i5. A Q9550 manapság inkább a Pentiumok szintjét tudja.
2015. júl. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom összehasonlításban a cpuboss.com-on egy 4440 nem sokkal jobb az élmény indexét tekintve.


[link]


Amúgy nem tudom miért írjátok, hogy sokat kellene egy amd-s gépre költeni, amikor asrock extreme 3-as alaplap 22k forint, max a fogyasztás lenne nagyobb a táp miatt, de mi másra kellene még költeni + ban?


Húzni nem szeretném, de most pl a videókártyámhoz van valami szoftver, azzal lehet állítani pár dolgot.

Tehát ha valami ilyesmi módon lehet húzni a procit akkor húznám, meg még a ramot is.

2015. júl. 25. 22:03
 10/15 Trevor. ***** válasza:
Pluszban még a hűtőre kell költeni, ugyanis az alap még gyári órajelre is kevés és ezek a procik tuningra valók. Az ilyen oldalakban nem szabad hinni.
2015. júl. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!