Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ki mit gondol az AMD-ről...

TheSanyi18 kérdése:

Ki mit gondol az AMD-ről (processzor és videókártyáról lenne szó)? Jobb mint az Intel, NVIDIA?

Figyelt kérdés

2015. júl. 26. 17:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Videokártyában nagyjából hozza az nvidia szintjét. Árkategóriánként billeg hol erre, hol arra a mérleg nyelve. Én jelenleg az Nvidiát favorizálom az alacsonyabb fogyasztás és jobb szoftveres háttér miatt, de az utóbbi 4 kártyám AMD volt. Pusztán a véletlen műve, amikor épp cseréltem pont az volt a jobb választás.


Processzorban sokkal inkább egyértelmű a helyzet, gyakorlatilag csak Intelt érdemes választani. Az AMD gyakorlatilag semmilyen szinten nem jelent konkurenciát, a legjobb, amit fel tudnak mutatni, az a maximum használható szint. Az utolsó négy procimból kettő volt AMD, az is csak azért, mert X3-ról X6-ra nagyon olcsón tudtam fejleszteni. Viszont AMD vásárlást már nem ajánlok senkinek és a következő cserénél én sem azt választom.

2015. júl. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem rosszak a termékeik, de konkrét modellekről lehetne pontosabb véleményeket mondani. Állt már a cég jobb helyzetben is, de ettől függetlenül ma is tud jó dolgokat villantani. CPU fronton az Intel technológiailag és fejlesztésben is kimagasló, de ettől függetlenül egy jól árazott AMD is versenyképes lehet, sőt egy átlagos/egyszerű felhasználónak simán elég lehet az a tudás/teljesítmény is, amit egy jobb APU képes egymaga nyújtani. Videokártya fronton már keményebb ellenfél az AMD, igaz az új Nvidia architektúra a remek fogyasztás miatt némi előnyt könyvelhet el ilyen téren, de mint cGPU a GCN sem kutya. Igazából konkrét modelleket/termékeket lehet jól véleményezni.
2015. júl. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

én ezzel a kérdéssel várnék egy évet.

jövőre kint lesznek mind két oldalon a 14 nm procik,intel HT,amd MT,mindkettő ugyanúgy 1 mag 2 szál.

már nem buldozer,hanem ZEN az amd-nél,teljesen új processzor felépítés.

2015. júl. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%

Jelenleg videókártya téren úgy vettem észre, hogy az AMD-nek azonos árkategóriában gyorsabb kártyái vannak, viszont ezek többet fogyasztanak, és melegednek is. Az Nvidia szoftver támogatása meg jobb.


Az Intel processzorok gyakorlatilag minden szempontból jobbak, viszont a most feltörekvő többszálas alkalmazások miatt egyre több teret nyernek a sokmagos FX-ek.

2015. júl. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Játékra bőven elég az AMD is, az Intel processzorárak rengeteget emelkedtek.
2015. júl. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Processzorok terén jelenleg az Intel jobb választás,de az AMD-nek is vannak jó ár-érték-arányú processzorai pl:Athlon 860k.De jövőre a Zennel közel kerülhet az AMD az Intelhez:SMT támogatás,40%-os IPC növekedés az Excavatorhoz képest,14nm-es gyártástechen készül...


VGA téren MÉG most jobb választásnak tűnnek az NV megoldásai de DX12-vel fordulhat a kocka.Jelenleg az NV keveset fogyasztó,az AMD meg jóval okosabb megoldásokat kínál.

A következő generációs kártyáknál az AMD egy lépéssel előrébb van mint az NV:

NV:16nm (TSMC),kb 0 tapasztalat a HBM-mel nagy esélyjel interposeruk sincs,teljesen új (Pascal) architektúra

AMD:14nm (GlobalFoundries),működő interposer amit 2 évig fejlesztettek az ASE,Amkor és az UMC-vel (ez az interposer nem lesz alkalmas a HBM2 alá de nagyon hasonló lesz),szoftveres támogatás a HBM-hez,a GCN már a tenyerükbe van vésve.

Tehát jövőre az AMD előnyhöz juthat.

2015. júl. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Trevor. ***** válasza:
Processzor terültén Intel-em volt mindig, nem is volt igazán dolgom AMD-vel (volt: Intel Pentium 4 2,66ghz, Intel Core Duo T2300E és most van Intel Core i5-4460). Mindegyikkel megvoltam/megvagyok elégedve. Szóval nálam marad az Intel kb. életem végéig. Videokártya terén volt Ati kártyám (Radeon 9200), azzal nem volt semmi gondom, most Nvidia van (GTX 750 Ti), ezzel is meg vagyok elégedve. Következő kártyám szintén Nvidia lesz, a fogyasztás miatt (erősebb AMD-t nem bír a tápom).
2015. júl. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
de attól méh függetlenül vehetek AMD-s procit és videókártyát?
2015. júl. 26. 18:55
 9/11 anonim ***** válasza:
Semmi nem tiltja, de szerintem is Intel és nVidia, főleg így kánikulában. Még ha nehezebben jön rá össze a zsé, akkor is. AMD+AMD alá komolyabb lap és komolyabb táp kell, normális házban jó ventikkel, ráadásul a gyári hűtő instant kuka. És zajongani fog az Intel+nVidia megoldáshoz képest (még ha játék közben pont nem is akkora a különbség). Nem is találkoztam még AMD géppel, amit szerettem volna, az Intel cucc meg olyan erős és hűs, minden komoly (melóhoz szükséges) szoftver arra van optimalizálva, és lassan a játékok is túlnyomórészt. Videokártyában már nem ennyire egyértelmű a helyzet, van az a pár ezer forintot spórolós helyzet, amikor fene ott egye meg azt a fogyasztást, ha a táp egyébként is alkalmas a kiszolgálására.
2015. júl. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
de most pontosan melyik modellekről is beszélünk? és mit szeretnél vele csinálni?
2015. júl. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!