Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miként érdemes telepíteni a...

Miként érdemes telepíteni a win 7-et két háttértárra?

Figyelt kérdés

Van egy 128GB-os SDD-m és egy 500GB-os HDD-m. Ha csak az SDD-re telepítem simán és nem particionálom a HDD-t akkor nem ismeri fel, nem kezeli. Ha particionálom is akkor is formázni akarja mindenképpen.


Miként érdemes feltelepíteni, hogy a legkevesebb meló és probléma legyen vele?



2015. júl. 26. 18:38
 1/10 Trevor. ***** válasza:
A telepítés idejére kihúzod a HDD-t és megnézed BIOS-ban, hogy AHCI módban van-e a SATA. Ha nem, arra rakod, ha igen, akkor oké. Majd felrakod az SSD-re a Win7-et, csinálsz rá egy partíciót, feltelepíted. Majd berakod a HDD-t.
2015. júl. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 SoulEater7797 ***** válasza:
100%

Alapból kell particionálni, csak nem kettőbe, hanem egy nagyba, formázni mindkettőt, majd az SSD-t kijelölve arra telepíteni.


Egyébként, ha SSD-d van, legalább Win8.1-et érdemes rárakni, már csak a rendszerindítási sebesség miatt.

2015. júl. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Sokat gondolkoztam a 8.1-en csak nincs rá cash, jóféle activátort meg még nem láttam.
2015. júl. 26. 19:16
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Felismeri és tudja is kezelni azt, csak ezt telepítés után neked kell megcsinálni. Felrakod a Win7-et az SSD-re. Ha a telepítés kész, a Számítógépen belül nem fogod látni az 500GB-os területet. Na a Számítógépre jobbklikk->kezelés->lemezkezelés. Kiválasztod az 500 GB-os lemezt, és "Új egyszerű kötet"-et hozol létre. Létrehozol rajta egy (vagy több) partíciót, amihez hozzácsatolsz egy betűjelet. Megformázod a partíciót NTFS-re és már használhatod is.
2015. júl. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Trevor. ***** válasza:
KMSPico
2015. júl. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Gábor_79 ***** válasza:
100%

Én úgy telepítem két meghajtóra, hogy az egyik SSD-n van a rendszer java, a másikon meg az User és a ProgramData mappa. [link]

Bár a kérdés épp nem erre vonatkozott, csak mint érdekesség megemlítem.


Ha csak betűjelet adsz a "D"-nek telepítés után a lemezkezelőben, akkor rendben kell működnie és az adatok megmaradnak. Én 6 lemezt használok és nem kell letörölni őket telepítéskor.

2015. júl. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A telepítés idejére húzd le a HDD-t. Telepítéskor a rendszer helyezhet oda fájlokat, amikkel egészen addig nem lesz gond, amíg tönkre nem megy a HDD. Utána majd nem indul a rendszer az SSD-ről, mert a HDD-n vannak az indításhoz szükséges fájlok. Ezért kell lehúzni. Telepítés után lehet csatlakoztatni, majd a lemezkezelőben partícionálni, formázni és betűjelet adni.
2015. júl. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként semmit nem kell áthelyezni a HDD-re, nem kell kímélni az SSD-t, jól bírja az írást, csak nehéz a kezdetben elhíresztelt félelmeket (hamar tönkremegy az írástól) feledtetni az emberekkel.
2015. júl. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Azt olvastam, hogy 70%- felé nem szabadna telíteni mert lassulni kezd, nem tudom mennyire igaz.
2015. júl. 27. 19:21
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
10-15%-ot érdemes szabadon hagyni, de nem a lassulas, hanem a TRIM megfelelő működése miatt.
2015. júl. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!