Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mindegy, hogy SATA-s vagy...

Mindegy, hogy SATA-s vagy PATA-s a vinyóm?

Figyelt kérdés
Eddig PATA-s Maxtor lemezek voltak a gépben,az egyik meghalt,vettem egy 500 gigás Samsung-ot, de SATA-s.Az alaplapom Intel4CoreDual-SATA2.Kábelem nincs hozzá,használható az új HD ezzel az alaplappal? Nem baj ha kétféle a két vinyóm? Kell valami átalakító kábel?
2008. szept. 4. 22:14
 1/3 Hintalow ***** válasza:
92%

Nézzük sorban a kérdéseket:

Igen használható a lap a vinyóval.

Sata kábel kell hozzá, amely így néz ki:

[link]

Nem baj ha kétféle vinyót használsz, maximum annyi, hogy bizonyos műveleteknél a lassabb pata periféria miatt nem tudja kihasználni a gyorsabb sata eszköz teljes sebességét. (Szerintem nem is fogod észrevenni.)

Ha van még kérdés, akkor csak bátran. :)

2008. szept. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm,teljes lett a nyugalom......:)
2008. szept. 5. 07:57
 3/3 A kérdező kommentje:

Milyen műveleteket kell végig vinnem, ha tápot, vinyót cserélek, ill. újratelepítem a Windows-t?

2 x 500 giga Samsung kerül a gépbe,az egyiken rajta van már a régi,meghalt vinyórol adatmentett kb. 50 gigányi zenei anyag,főleg cpr. file-ok,zenei projectek.Az a cél, hogy rendszeres adatmentést tudjak ezentúl csinálni a munkáimról, - a legutóbbi mulasztásom 90 ezerbe került - hogy a legcélszerűbb particionálni a két HD-t? A régi vinyók IDE csatolósak voltak, az újjak SATA-sok, de az alaplapom kezeli mindkettőt. Vettem egy új tápot is, ezt egyből "felismeri" a gép?

Köszi a segítségeket!

2008. okt. 8. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!