Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen műanyag egérpadot...

Milyen műanyag egérpadot érdemes venni? Milyen egérpad a "legjobb" az összes közül?

Figyelt kérdés

Textil Roccat Taito egérpadot használtam először a jobbak közül és nagyon meg voltam elégedve vele. Utána kipróbáltam egy műanyag verziót, Roccat Siru néven. Ez sokkal jobban csúszik, könnyebb rajta az egeret irányítani, de 1 hónap alatt elkopott..


Új egérpadot tervezek venni és főleg kemény felületben gondolkozom, így érdekelne, hogy ilyenből van-e normálisabb, tartósabb. Ha esetleg nincs még ilyen vagy van jobb más anyagban (pl. textil), akkor lehet, hogy inkább azt választanám.


Intenzív egérhasználatról van szó, FPS és ritmus játék formájában (osu! (youtube, ha érdekel)).



2015. júl. 30. 17:57
 1/10 HUN_Sector ***** válasza:

Én a Keep Out extra nagy egérpadját vettem meg, mert utálom, ha lecsúszik az egér az egérpadról. Namármost ez több, mint 88 centi * 38 centis, nem drága és kiváló minőségű. Egy év használat után sincs még egy felpöndörödés sem rajta, pedig naponta nyúzom kiadósan a gépet.

[link]

2015. júl. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ilyen igénybevételre sima felületű, aprómintás burkolólapot, de legalábbis laminált padlólapból kanyarintott darabot használnék, ezt viccen kívül mondom.
2015. júl. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#1 Hogy szoktad takarítani az egérpadodat?


#2 Ha nem vicceltél és tényleg használ, akkor is csúszkál össze-vissza, nem? Mármint az asztalon.

2015. júl. 31. 04:01
 4/10 A kérdező kommentje:
#2 És csak laminált padlólap jó? Sima parketta nem? Ez utóbbiból pont lenne kéznél.
2015. júl. 31. 04:02
 5/10 anonim ***** válasza:

Ami jónak tűnik az valószínűleg jó. Sehány perc gyorsban kipróbálni. :) Az éleit csiszolni-festeni érdemes (vagy haladóbb lehet keretet rittyenteni köré), csúszás ellen pedig gumitalp, ami szintén attól függ, mi akad otthon. Bicajbelső párcentis szakaszai (fullosan megpucolva, ultra dermmel átdörzsölve) szétnyitva, feszesen telibe ragasztva epokittel jó kell legyen, ha szép egyenes egérpadnak valót sikerült találnod.


Nyilván hülyén néz ki, meg kell kicsit bíbelődni vele, azt is átgondoltan, de érted: cipő alá tervezett dolgokról beszélünk...

2015. júl. 31. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 HUN_Sector ***** válasza:
Kérdező: A billentyűzetem is rajta pihen, a szobám nem poros, így csak ritkán kell takarítani. De a portörlő rongy vígan leszedi a rajta lerakódott port, így a takarítással sincs semmi gond.
2015. júl. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Azt hiszem mindkét egérpad verziót ki fogom próbálni. Köszönöm a segítségeteket!! ^^
2015. júl. 31. 15:56
 8/10 anonim ***** válasza:
És a padlólap vajon mennyi idő alatt koptatja el az egér csúszótalpait?
2015. júl. 31. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez az örök dilemma a kopásállósággal... Két extra kopásálló anyag nagyon tartósan siklik egymáson, ha simák a felületek, kellően nagy felületek csúsznak, esetleg van kenés (itt is beszélhetünk ilyesmiről: még a kosz is puhább ezeknél és aprózódva talán enyhén kíméli is a felületeket), és persze nagy előny ha nincs számottevő melegedés és ha kis erővel nyomódnak egymáshoz a felületek.


BTW használtam én nagyon sokáig bóvli optikait (akkoriban még zsebbe nyúlós volt, golyós korszak vége felé...), aminek hamar kiestek a talpai. Sokkal jobb lett a keskeny peremeken csúszkálva, csak tisztogatni ügyesebben kellett utána. A nem túl kemény műanyag is évekig bírta, ki tudja hanyadik kábelcsere után is (igen, ami könnyen javítható, azt javítom).


A fentiek közül egyedül a ragyás felület okozhat gondot, de nehezen tudom elhinni, hogy tartósabb textil ne csiszolna sokkal intenzívebben, mint egy kissé egyenetlen lakk a keményebb fajtából. És azzal se kopik a talp nagyon hamar. Ha van lehetőség cserélni, akkor meg igazán mindegy, főleg ha végül teljesen jónak bizonyul egy tetszőleges "újrahasznosított" anyag egérpadnak az adott célra.

2015. júl. 31. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Én Razer Abyssus egeret használok már 2-3 éve kb és csak az alján lévő papíron látszik meg az intenzív használat, de azon is csak alig. Nem igazán értettem meg a padlóból-egérpadkészítés folyamatát, de annyira nem lehet nehéz gondolom.
2015. aug. 3. 01:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!