Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » WD Caviar Blue vagy Black?...

WD Caviar Blue vagy Black? Másodlagos tárolónak. Esetleg inkább külső HDD? Utóbbiról tapasztalat?

Figyelt kérdés

Nézelődtem az interneten összehasonlítások után, de a vélemények megoszlanak.


Van egy 250GB-os SSD az asztali gépemben, illetve egy 1TB-os WD Black, ami novemberben 15 ezer volt, most 23 PCX-en. Emellé szeretnék még egy 1TB-os HDD-t, de nem tudom eldönteni, hogy FZEX vagy EZEX legyen. Melyik a gyorsabb, ellenállóbb? A zajszint nem lényeg, a Blacket sokan mondják hangosnak, én sosem vettem észre, hogy az lenne.


Viszont, bár nem elsődleges szempont, nem elhanyagolható a hordozhatóságának fontossága. Még nem dőlt el, hogy belső vagy külső HDD-t vegyek-e, az asztali gépem és a laptopom közti gördülékeny, váltott munkavégzés miatt. Valakinek van javaslata, tapasztalata külső HDD-kkel kapcsolatban? Sebesség, ár/érték szempontból milyet érdemes venni?



2015. júl. 30. 20:33
 1/8 anonim ***** válasza:
51%

FZEX jobb mint az EZEX.


Én januárba vettem BLACK-et 23-4 ezerért. Nem is tudtam, hogy 15 volt novemberbe. o.O


Külső HDD viszont sokkal jobban ellenáll a fizikai hatásoknak. (Rázkódás, stb...) Ezért inkább azt ajánlanám.

2015. júl. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

#1 - Ó, bocsánat, rosszul emlékeztem. 18 ezer volt novemberben, most megnéztem a számlán... De lényegtelen, akkor is sokkal olcsóbb, mint most.


Akkor én is ezt hallottam és emiatt vettem Blacket, most viszont láttam egy-két leírást, amiben a Blue-t állítják gyorsabbnak. Nem egészen értem.

2015. júl. 30. 20:44
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha PC és laptop közti "kommunikáció" a lényeg, akkor én a HDD mellé vennék egy NAS-t is. És akkor nem kell kötögetni a kábeleket, hanem egy helyen van minden és bárhonnan elérhetőek az adatok! :)


A másodlagos adattárolónak kell, akkor szerintem mind1, hogy melyiket veszed.


De egy NAS-on gondolkodj el szerintem!


:)

2015. júl. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
36%

A black sokkal gyorsabb, a blue a wd legalja, a black meg az egyik legjobb(van gyorsabb wd, de kb ssd áron, és itthon még nem is láttam).


Novemberben mázlid volt, akármikor néztem az árakat a black mindig 22-24 között mozgott(ha esetleg arra számítanál, hogy megint visszaesik az ára).

2015. júl. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

4.

Kérlek neeee~


A Blue pont, hogy a 2. legjobb az otthoni felhasználásra.


Black~ Leggyorsabb + leghangosabb >.> :P

Green~ Energiatakarékos marha lassú merevlemez.

Blue~ kettő között, mondhatni "átlagos."

Red~ Szerverekhez merevlemez

Purple~ Kamerás megfigyelő/térfigyelő rendszerekhez van kitalálva.

2015. júl. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

#5

A blue azért létezik, hogy áruljanak ők is valamit az alsó kategóriában, semmi másért. Igen, a sebessége átlagos, de ez csak egy szempont, az sem árt, ha mellé tartós is(btw ez az egyetlen előnye a green nek a többivel szemben, nem az energiatakarékossága, hanem hogy hogy _sokkal_ kisebb a valószínűsége, hogy megadja magát).


A black(7200rpm) meg hogy lenne hangosabb, mint a blue(szintén 7200rpm)? Esetleg lemaradtam valamiről, és nem a mozgás generálja a zajt?

2015. júl. 31. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Elgondolkodom a NAS-ban, nekem eszembe se jutott... Van egy kedves ismerősöm, aki ezzel foglalkozik, majd megkérem, hogy segítsen.


Ezek alapján viszont Blackre fogok beruházni.


Még egyszer köszi.

2015. júl. 31. 14:31
 8/8 anonim ***** válasza:

Egy Blue ugyanannyira tartós mint egy Black (csak kisebb sebességen).


Azt meg, hogy ugyanolyan hangos-e pasz.


Naponta minimum 1 kérdést lehet látni, ahol a Black-et úgy ajánlják, hogy leggyorsabb, de hangosabb mint a többi.

Én ezekből indulok ki, mint említettem, csak Black-em van.

2015. júl. 31. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!