Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Seedserver házilag, az alábbi...

Seedserver házilag, az alábbi eszközökből, hogyan?

Figyelt kérdés

Tudom 1-2k ért lehet bérelni is, de most nekem ezlenne a legkézenfekvőbb, a torrentek visszaseedelésére.


Van egy 478as laptopom, 1GB RAM 40GB HDD, 1,7 GHz proci, és erről szeretnék üzemeltetni egy seedservert. Erre gondolom a FreeNAS lenne a legmegfelelőbb rendszer?


Segítenétek nekem beüzemelni elméleti síkon? Vagy ti mit ajánlanátok? Esetleg kössek ki pár fölös ezköszt a laptopból, vagy maradhat? (fölös lehet pl az egyik 512MB RAM modul, és CD-DVD Combo Drive, aksi)


Kérlek segítsetek, nagyon köszönöm!


2015. júl. 31. 10:14
 1/10 Trevor. ***** válasza:
Jó feltöltési sebesség is fontos.
2015. júl. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Jajam, az most hirtelen nemtudom mennyi, de jó szokott lenni.


A fentiben tudnál segíteni?

2015. júl. 31. 11:23
 3/10 anonim ***** válasza:

Minden maradjon, a sok torrent meg az OS futtatásához kell némi kakaó.

Oprendszernek valami kis gépigényű Linuxot javasolok, pl. Xubuntut. A GUI úgysem nagyon kell.

Kell valami torrentkliens, amit hálózaton keresztül is el lehet érni, asszem a Transmission tudja a dolgot.

Az utolsó dolog a fájlmozgatás megoldása, erre meg egy Samba szerver a legjobb megoldás szerintem.

G.

2015. júl. 31. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

kiegészítés:

torrent kliensnek a qBittorrentet ajánlanám,nagyon jó cucc+van benne webes remote is ha kell.

meg laptoppal óvatosan bánnék,könnyen túl tud ám melegedni 24/7-től.

2015. júl. 31. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem fog túlmelegedni, nem renderelés megy rajt 24/7-ben. Persze nem is kell letakarni meg elrakni a szekrény aljába.

G.

2015. júl. 31. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

A laptop eddig napi 12 óra használat után sem melegedet (böngészés, filmezés, néha játék) tulságosan. A venti is csak 1-2 óránként egy párpercre kapcsolt be.

Esetleg egy távoli asztali kapcsolat, vagy esetleg team viewer kapcsolat létesítése megoldható?

Én a FreeNAS-t néztem ki, de akkor milyen rendszer is legyen? -

tOrrent program -

Ésmég mik a hozzávalók?


Nagyon köszönöm az eddigi válaszaitokat is!

2015. aug. 1. 06:35
 7/10 anonim ***** válasza:

Távoli asztal is megoldható, de felesleges. Ha nagyon kell, akkor ott a TeamViewer, vagy a VNC protokoll.

A többit már leírtam.

G.

2015. aug. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Torent meg Samba server letöltési linket kérhetnék?

Mert Xubuntu az már töltödik lefele, de eme kettőhöz nemigen találtam linket.

Bocsi csak Linxban, nemvagyok nagyon otthon

Köszi

2015. aug. 1. 11:28
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha ilyesmit csinálsz, akkor a legjobb barátod a csomagkezelő. A grafikus változata asszem Synaptics néven fut. Be van építve a Xubuntuba és rengeteg szoftver letölthető a segítségével, ott majd mindent megtalálsz.

Ja, még valami: Ha nem vagyok kísérletező kedvű, akkor valami kulcsrakész rendszer is jó megoldás lehet, de a FreeNAS sajna 8 GB RAM-ot igényel (mikor lesz egy NAS-ban 8 GB RAM? :D), ami neked nagyon messze nincs meg.

2015. aug. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

FreeNAS ra azért gondoltam, mert úgy jónak tűnt egyszerűnek stb, a 8GB RAM rol nem is tudtam, azthittem kedvezőbb. :)

Rendben, megkeresem majd őket ott, köszi.

2015. aug. 1. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!